כיתה בבית ספר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מומחה בקבינט הקורונה: "היה נכון לדחות את פתיחת שנת הלימודים"

יממה לפתיחת שנת הלימודים: יותר מ-90 אלף תלמידים בבידוד. אתמול אובחנו 5,769 תלמידים לקורונה • פרופ' אלי וקסמן ממכון ויצמן שהשתתף בדיון קבינט הקורונה: "יש לצמצם התקהלויות"
הבוקר הזה
31 באוגוסט 2021
07:54
עודכן ב 09:58

יממה לפתיחת שנת הלימודים: הפרופסור אלי וקסמן ממכון ויצמן, שהשתתף אמש בישיבת קבינט הקורונה, אומר הבוקר (שלישי) כי היה צריך לדחות בכמה ימים את פתיחת שנת הלימודים. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר הפרופסור וקסמן כי אין חולק שהשילוב בין השיבה למוסדות החינוך לחגי תשרי יביא לגידול בקצב ההידבקות. בתוך כך, משרד הבריאות עידכן כי אתמול אובחנו 5,769 תלמידים לקורונה, וכי יותר מ-90 אלף תלמידים בבידוד, כ-35 אלף מהם אובחנו עם קורונה.

וקסמן ציין כי הצעד המרכזי שיש לנקוט הוא צמצום ההתקהלויות. הוא הדגיש כי מבצע החיסונים אינו מספיק, והשינוי הרצוי בהיקף התחלואה תלוי גם בהתנהגות של הציבור.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שרי קבינט הקורונה אישרו אמש את מתווה אירועי הסליחות בכותל המערבי, הרחבת מתווה "התו הירוק" ועדכון המתווה לפתיחת שנת הלימודים. החל ממחר, 1 בספטמבר, כיתות שבהן היקף התלמידים שקיבלו את מנת החיסון הראשונה יהיה נמוך מ-70% - ילמדו באופן מקוון. מ-30 בספטמבר היקף ההתחסנות למתווה זה ימדד ביחס לשתי מנות חיסון. הוחלט כי בחודש ספטמבר תלמידי הכיתות שילמדו באופן מקוון יעודדו להתחסן בבתי הספר כדי להעביר את הכיתה ללמידה פרונטלית. המתווה יחול בכיתות כיתות ח׳-יב׳ בערים אדומות.

עוד הוחלט כי "התו הירוק" יוחל גם על עובדי מערכת הבריאות, עובדי מערכת החינוך ועובדי מוסדות רווחה וכן על עובדי כלל המקומות שבהם הלקוחות נדרשים בהצגת התו. בנוסף, תיבחן החלת מתווה "התו הירוק" על ענפים נוספים במשק.