הנסיכה דיאנה
צילום: אי.פי

הנסיכה שהפכה לאגדה: 24 שנים למותה של דיאנה

הנסיכה דיאנה, אשתו הראשונה של הנסיך צ'ארלס ואמם של ויליאם והארי, הייתה אחת הדמויות האהובות והמסוקרות בעולם. היא מעולם לא הרגישה שייכת לבית המלוכה ודווקא אחרי שיצאה מהארמון ופתחה בחיים חדשים - הגיעה תאונת הדרכים הקטלנית במנהרה בפריז שהביאה למותה, היום לפני 24 שנים
היום לפני
31 באוגוסט 2021
14:32

היום לפני 24 שנים ב-31.8.1997 נהרגה דיאנה מבית ספנסר, הנסיכה מווילס, בתאונת דרכים בפריז. יחד איתה ברכב היה בן זוגה, דודי אל פאיד, שנהרג גם הוא. התאונה נגרמה לאחר שרכבה של דיאנה נמלט מצלמי פפראצי.

הנסיכה דיאנה, אשתו הראשונה של הנסיך צ'ארלס ואמם של ויליאם והארי, הייתה אחת הדמויות האהובות והמסוקרות בעולם. אבל דיאנה ספנסר, הילדה שנולדה לבית אצולה מעולם לא באמת הרגישה שייכת אליו - והעצב שלה רק התגבר כשנישאה לצ'ארלס וקיבלה בתור עסקת חבילה גם את המאהבת קמילה פרקר בולס, שהייתה שם כל הזמן ודי בגלוי. דווקא אחרי שהצליחה להימלט מהארמון ולפתוח בחיים חדשים בתור פשוטת עם - הגיעה התאונה הקטלנית במנהרה בפריז.

מותה של הנסיכה הכה את הממלכה הבריטית בתדהמה. למרות יחסיה המורכבים עם בעלה, הנסיך צ'ראלס, שהסתיימו בגירושים מתוקשרים ולמרות יחסיה השנויים במחלוקת עם בית המלוכה, הפופולריות שלה בקרב הציבור הבריטי הייתה חסרת תקדים.

לאחר מותה הוקם אתר הנצחה לזכרה בהייד פארק שבלונדון.