מישל ודניס

בעקבות תחקיר כאן חדשות: הוגשה בקשה לפירוק החברה של דניס ומישל

בבקשה נטען שחברת השיווק של כוכבי הרשת: "פעלה להונות את לקוחותיה בעזות מצח". עוד נכתב שהמוצרים שנמכרו ללקוחות מעולם לא סופקו, ושהם אף פעלו להסתיר את העניין באמצעות הונאה. מחברת אמוזה נמסר: "בקשת הפירוק הינה לשרת אינטרסים אישיים בלבד"
דניאל אלעזר
01 בספטמבר 2021
12:00

בעקבות תחקיר כאן חדשות: לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה בשבוע בעבר בקשה לפירוק חברת "אמוזה" – חברת הפרסום והשיווק ודיגיטלית שהקימו כוכבי הרשת מישל טרוני ודניס צ'רקוב. בבקשה, שפרטיה פורסמו היום (רביעי), נכתב שהחברה: "פעלה להונות את לקוחותיה בעזות מצח, ומעשיה אף עולים לכדי עבירות פליליות של ממש". 

שיטת אמוזה - צפו בחלק הראשון של התחקיר

בתחקירי כאן חדשות ו"הצינור" שפורסמו לפני כחודשיים נחשפה השיטה שבה פעלה החברה של כוכבי הרשת, יחד עם שותפם אריאל אהרוני, שלכאורה הפילה בפח 700 ישראלים שהשקיעו מיליונים ולא ראו את הרווח שהובטח להם. בבקשת הפירוק צוין שהלקוחות שילמו לחברה יותר מ-1.8 שקלים. 

עוד נכתב בבקשה שהחברה מעולם לא סיפקה ללקוחות את הנכסים הדיגיטליים שהובטחו להם, והשתמשה בדמי הפרסום הממומן שנגבו מהלקוחות כדי לשווק את עצמה. נוסף לכך, נטען החברה הפיקה מדי חודש דוח שקרי שמציג את קיומם של "משפכים שיווקיים" לכאורה, שמציגים הוצאות עבור פרסום ורווחים ממכירת מוצרים. 

שיטת אמוזה - צפו בחלק השני של התחקיר

עוד נכתב שהחברה חילקה ללקוחות כספים במסווה של רווחים ממכירת מוצרים פיזיים, בזמן שהסכומים הגיעו מכספי הלקוחות עצמם ולקוחות נוספים, שפותו להשקיע בחברה. עוד הם מציינים שבעלי החברה מישל טרוני ואריאל אהרוני אף הודו בעקבות התחקיר של כאן חדשות שהמוצרים שנמכרו ללקוחות מעולם לא סופקו, ושהם אף פעלו להסתיר את העניין. 

לפי המודל של "אמוזה", החברה הייתה אמורה למכור מוצרים שונים ולייצר שיתופי פעולה עם בעלי עסקים – עורכי דין, רואי חשבון ובעלי מקצועות חופשיים אחרים. אותם החברה הייתה אמורה לקדם בפרסום ממומן ברשתות חברתיות – כמו פייסבוק, גוגל וכו'. 

אחד מסרטוני ההסברה של חברת אמוזה

כל גולש אקראי שנתקל באותו פרסום השאיר פרטים בדף נחיתה, בעקבות החשיפה לפרסום רכש לבסוף את המוצר או השירות שמישל ודניס פרסמו – והכניס בסופו של דבר עמלה לחברה. 50% מהעמלה נכנסו לאמוזה ו-50% התחלקו בין כל המשקיעים. אז גם נותר הרווח הסופי לקמפיין - ההכנסה הפסיבית.

את אותו "קמפיין" אמוזה מכרה במחיר שהגיע בשיא תקופת המכירות עד ל-2,000 שקלים. זה התחיל בהתחלה ב-100 שקלים, כשהחברה החלה לשווק את הקמפיינים בדצמבר 2019. ככל שעבר הזמן, מחיר הקמפיין הלך ועלה.

כל משקיע יכול היה לרכוש כמה שרק רצה. היו מי שקנו עשרות ומאות קמפיינים כדי שיוכלו להגדיל את ההכנסה הפסיבית שלהם בסוף כל חודש. לא מעט משקיעים שילמו לאמוזה עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. כדי לקבל את אותה הכנסה פסיבית, ב"אמוזה" הציבו תנאי נוסף – כל משקיע נדרש לשלם תשלום חודשי קבוע, "דמי פרסום" על סך 117 שקלים עבור כל קמפיין. את התשלום הזה אמוזה הייתה אמורה לשלם לפייסבוק ולגוגל, כדי לקדם בפרסום ממומן את המוצרים ובעלי המקצוע שאמורים למכור.

מחברת אמוזה נמסר בתגובה: "צר לנו שהתקשורת שוב תופסת את מקומה של הרשות השופטת ותולה את בעלי החברה בכיכר העיר ללא משפט הוגן. אמוזה אינה מכחישה כי חלק מהלקוחות עדיין לא קיבלו את מלוא התמורה אשר מסופקים כבר בימים אלה. בקשת הפירוק הינה של קומץ לקוחות אשר יוכח בבית המשפט כי דווקא לקוחות אלו קיבלו את מלוא התמורה וכי בקשת הפירוק הינה לשרת אינטרסים אישיים בלבד".