האב החשוד ברצח בנו בקריית גת, בעת הארכת מעצרו

הפרקליטות הקפיאה את ההליכים נגד האב הנאשם ברצח בנו בן ה-14 בקריית גת

בעקבות ההחלטה, הורה בית המשפט על הפסקת ההליכים נגד הנאשם שצפוי להשתחרר לביתו
אסף פוזיילוב
01 בספטמבר 2021
16:31

מות בן ה-14 בקריית גת בידי אביו: הפרקליטות החליטה היום (רביעי) לעכב את ההליכים בתיק נגד האב שנאשם ברצח בנו בן ה-14 בחודש מארס האחרון. בעקבות ההחלטה, הורה בית המשפט על הפסקת ההליכים נגד הנאשם שצפוי להשתחרר לביתו.

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, סנגוריו של הנאשם, מסרו: "העובדה כי היועץ המשפטי לממשלה החליט להיעתר לבקשתנו והורה באופן חסר תקדים על הפסקת ההליך המשפטי המתנהל נגד מרשנו בגין אישום בעבירת רצח, מלמדת על צדקת טענותינו למן המועד הראשון. התמונה שנחשפה בתיק מלמדת כי הרצח הטראגי הינו תוצר ישיר של פרשה חמורה במסגרתה האב, נפל קורבן ל'מטפל' שרלטן שנהג לנצל באופן מחפיר חולשות ומצוקות של מטופלים במסווה של טיפול רפואי ובעזות מצח בלתי נסלחת. בנסיבות אלו ברור כי לא היה מקום להמשיך את ההליכים המשפטיים נגד האב ותחת זאת יש לעשות כל שניתן על מנת להעמיד לדין את המטפל, בגין אחריות להמתת הילד".

בחודש אפריל האחרון הוגש כתב אישום נגד האב בגין רצח בנסיבות מחמירות. עם זאת, ארבעה ימים קודם לכן ציין סניגורו של האב, יהודה פריד, כי הפסיכיאטר המחוזי קבע שהחשוד אינו כשיר לעמוד לדין וכי בעת המעשה היה במצב פסיכוטי.

בנוסף, שבוע לפני הגשת כתב האישום נגד האב, הוגש כתב אישום נגד המטפל של האב, בגין אספקה של סמים מסוכנים. המטפל, תושב גוש עציון בן 38, נעצר במסגרת החקירה, שממנה עלה כי נהג לטפל באמצעות סמים מסוג MDMA, שאותם מכר למטופליו באלפי שקלים. עוד עלה מהחקירה כי לנאשם אין כל הסמכה או הכשרה לטפל באנשים הסובלים מהפרעות נפשיות וכי הוא נהג לרכוש את הסמים באמצעות הטלגראס. המטפל נאשם גם בייצוא, ייבוא וסחר של סמים מסוכנים.

תגיות:
קריית גת