דוד תמיר, בכיר העירייה שהיכה לכאורה עובד

התלונן על שחיתות - וספג אלימות ואיומים

מנהל בעיריית בת ים הכה עובד, שלאחר שדיווח על ההתעמרות - הוזז מתפקידו על ידי העירייה. בשיחה עם כאן חדשות הוא מספר: "הוא זרק אותי לקיר, ראיתי שהוא יוצא מדעתו"
דניאל אלעזר
01 בספטמבר 2021
21:58
עודכן ב 15:48

מנהל בכיר בעיריית בת ים, היכה על פי החשד, עובד הכפוף לו, ואיים עליו, אחרי שהאחרון סירב לבצע בעבורו עבודות פרטיות ולאחר שדיווח לממונים עליו כי התבקש לבצע את העבודות על ידי המנהל. העובד הגיש תלונה במשטרה, אך הופתע לגלות שבעירייה החליטו להעביר דווקא אותו מתפקידו, ולא את המנהל - שממשיך לעבוד כרגיל. 

האדם שלכאורה תקף את העובד הוא דוד תמיר, מנהל אגף החופים בעירייה. "פתאום הוא רץ אליי, זרק אותי לקיר, התחיל לקפל לי את הידיים", סיפר העובד. "איכשהו השתחררתי ממנו, ברחתי, ראיתי שהבנאדם פשוט יוצא מדעתו, פחדתי שיוציא אקדח". 

ר' היה עובד תחזוקה בחוף כבר שלוש שנים וחצי, כבר תקופה הוא מחכה לקביעות שהובטחה לו, והיה מוכן לעשות הכול כדי לקבל אותה, גם אם זה אומר לבצע עבודות פרטיות עבור המנהל שלו: "הוא היה מבקש ממני פתאום לסדר לו את האוטו, דברים פרטיים שלו, בבית לסדר לו דברים, הייתי הולך עושה. לא הייתה לי ברירה. ברגע שאני אגיד לו לא הוא יתחיל להיכנס איתי למלחמות".

בעקבות הבקשות של ר' להפסיק ולבצע את המטלות הללו עבור תמיר, החליט האחרון להתנכל לו בעבודתו, לא לתת לו להיכנס למחסן, לא לאשר לו שעות נוספות ואפילו להשאיר אותו שעות בשמש הקופחת. לאחר שר' דיווח לעירייה על הדברים, ספג מתמיר איומים: "תשמע טוב, אתה הולך איתי למקום לא טוב, ואני יודע הכול. אני לא פראייר". בשיחה עם כאן חדשות הכחיש תמיר כי היכה את ר', ואמר שמדובר ב"ניסיון של ניגוח פוליטי על רקע עבודה נאמנה שאני מבצע באגף החופים". 

לאחר שהגיש תלונה במשטרה, החליטו בעירייה דווקא להזיז את העובד הזוטר מתפקידו, בעוד תמיר ממשיך לעבוד כרגיל. עובד בעירייה סיפר על מעמדו של תמיר: "כל פעם שהוא עושה בעיות, אי אפשר לעשות לו שום דבר. מבחינתו ראשי עיר יבואו וילכו והוא יישאר פה קבוע".