בעל תוקע בשופר מתכונן לראש השנה בבית כנסת ברחובות,
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

ממונה הקורונה: "ממליצים לציבור להתפלל בחוץ ולא בבתי הכנסת"

פרופ' זרקא: "קורא לכולם להתחסן ולילדים עד גיל 12 להיבדק - לפני החגים והמפגשים המשפחתיים" • יום שלישי ברציפות: יותר מ-10,000 מאומתים אתמול. מספר החולים במצב קשה ירד ל-666, שיעור הבדיקות החיוביות – 7.92%
דקלה אהרן שפרן
02 בספטמבר 2021
10:32
עודכן ב 16:41

ממונה הקורונה, פרופ' סלמן זרקא, חזר היום (חמישי) על המסר כי החיסון השלישי נגד נגיף קורונה חשוב עבור צמצום התחלואה והוכח עד כה כיעיל. "קורא לכולם להתחסן לפני החגים והמפגשים המשפחתיים. המגפה עדיין כאן, ועלינו להיות זהירים לצד הרצון שלנו בחגים שקטים. ילדים עד גיל 12 - מומלץ להיבדק כדי לוודא שאין סכנה במפגשים", קרא זרקא. בהמשך אמר זרקא כי הם ממליצים לציבור להתפלל בחוץ ולא בבתי הכנסת.

הבוקר עדכן משרד הבריאות  כי אתמול אובחנו 11,187 נדבקים חדשים בקורונה. מדובר בשיא מאז פרוץ המגפה ויום שלישי ברציפות בו נרשמו יותר מ-10,000 מאומתים. בתוך כך, מספר החולים במצב קשה ירד ל-666, ומספר המתים עלה ל-7,090. 

שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 7.92% מתוך כ-148 אלף שנעשו. מומחים שונים מייחסים את הנתון הגבוה בין השאר גם לבדיקות הסקר הנרחבות לרגל פתיחת שנהל שגילו תחלואה א-תסמינית. 

אתמול פורסם בחדשות הערב כי משרד הבריאות עדיין לא קיבל את תוצאות הבדיקות המהירות שערכו התלמידים לקראת פתיחת שנת הלימודים ועדיין אין אומדן של כמות התלמידים וילדי הגן המאומתים. בתוך כך, ראש הממשלה נפתלי בנט אמר הערב במפגש טיקטוק עם בני נוער כי הוא מאמין שבתוך חודשיים יתקבל אישור לחסן ילדים בני 6 עד 12.

היום יתקיים דיון בצוות לטיפול במגפות של משרד הבריאות ובוועדת החיסונים בנוגע לשאלה האם לחסן גם מחלימים במנה שלישית, כפי שפורסם השבוע בכאן חדשות. ההערכה היא שמחלימים מקורונה מוגנים יותר ממי שהתחסן במנה שנייה, אך פחות ממחוסנים במנה שלישית, כאשר כנראה ובמשרד הבריאות יאשרו לתת גם להם מנת בוסטר.