-

גדול יותר, צפוף יותר: תיעוד - אלפים ללא מסכות ביום השני של הפאנג'ויה

המסיבות ההמוניות בפסטיבל הסטודנטים באילת ממשיכות: המבלים נדרשים להיכנס למקום עם מסכה, אך כפי שמובא בתיעוד, מרגע הכניסה למסיבה אין הקפדה בקרב המשתתפים על שמירת מרחק ועטיית המסכות
עמרי חיים
03 בספטמבר 2021
16:42

בעוד התחלואה בקורונה ממשיכה לעלות, ושיעור הבדיקות החיוביות שובר שיא בגל התחלואה הנוכחי, אלפי צעירים ממשיכים לחגוג בפסטיבל הפאנג'ויה באילת - ללא ריחוק או עטיית מסכות. פסטיבל הסטודנטים, שהחל אתמול (חמישי), נמשך ביומו השני עם כמות גדולה יותר של מבלים. 

המבלים המגיעים לאתר המסיבה באילת נדרשים אמנם להיכנס למתחם עם מסכה על פניהם, אולם מרגע כניסתם אין שום אכיפה על עטיית מסכות. בתיעוד שמתפרסם כאן, נראים המבלים צמודים אחד לשני מסביב לבריכה, כשמסכה אחת לא נראית באופק.

אתמול כתבה ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, מכתב בו המליצה לבטל את הפסטיבל משום שיש בו סכנת הדבקה המונית. בתגובה תקף בחריפות ראש עיריית אילת, אלי לנקרי, את משרד הבריאות ואמר כי אם גורמי הבריאות היו סבורים שיש למנוע את קיום האירוע בגלל הקורונה, היה עליהם לאסור על כך ולא לגלגל את האחריות לפתחה של עיריית אילת. "מה מצפים ממני, שאאסור משהו שהמדינה מתירה? זה התערטלות של השלטון, שאמור להיות אחראי לבריאות הציבור", אמר לנקרי בריאיון לקרן אוזן וזאב קם בתוכנית כאן הערב בכאן רשת ב.