יובל כרמי

כתב אישום בגין עבירות מין הוגש נגד יובל כרמי

הפסיכולוג מירושלים נאשם ביחסי מין עם מטופלת ומעשים מגונים ולא בעבירת אינוס. הנפגעת שהובילה לפתיחת ההליכים: עברתי אונס כפול
ורד פלמן
05 בספטמבר 2021
15:22
עודכן ב 19:35

הפרקליטות הגישה היום (ראשון) לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד הפסיכולוג יובל כרמי בגין עבירות מין בשתיים ממטופלותיו. כרמי נעצר בתחילת השנה בחשד לעבירות של בעילה במצב המונע הסכמה, מעשים מגונים ועוד. לאחר שנעצר וזהותו פורסמה פנו למשטרה עוד מטופלות שסיפרו כי כרמי ניצל את מעמדו ועשה בהן עבירות מין. 

בחודש אפריל פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי הפרקליטות ערכה שימוע לכרמי לפני הגשת כתב אישום נגדו. השימוע התייחס לפגיעה בשתי מטופלות: אונס וביצוע עבירות מין במטופלת שחשפה את הפרשה, וביצוע מעשים מגונים במתלוננת נוספת. מאז שנחשפה הפרשה הגיעו למשטרה שש מתלוננות נגד הפסיכולוג, בהן כאלו שעברו פגיעה מינית בעבר ופנו אליו לקבלת טיפול.

קים ארד, הנפגעת שהובילה לפתיחת פרשת החשדות נגד יובל כרמי מסרה בעקבות הגשת כתב האישום נגדו שלא בעבירת אינוס: "הפרקליטות הגישה היום כתב אישום כנגד יובל כרמי בגין יחסי מין מטפל נפשי למטופל(ת), שהיא אני. ואני עברתי אונס. עברתי אונס כפול. הוא ניצל גם את המעמד שלו כפסיכולוג שלי וגם את הידע שנתתי לו על הטריגרים שמפעילים את המצב הדיסוצאטיבי מהפגיעה שעברתי בילדות. לא יכולתי לברוח, לא יכולתי להלחם ולהתנגד אז, וגם לא מול יובל. כואב לי ושורף לי ומתפוצץ לי המוח והלב שמערכת המשפט לא מכירה במצב של ניתוק כחוסר הכרה שלא מאפשר לתת הסכמה חופשית ומודעת ובזה, מעבר לפגיעה בי ובתחושת הביטחון שלי בעולם, היא גם מאפשרת לאנשי טיפול לנצל ביודעין מצבים כאלה ולפגוע במי שכבר נפגעה ואני שולחת תקווה וכוונה שהמצב הזה ישתנה".

אחת הצעירות שפנו למשטרה סיפרה לכאן חדשות אחרי מעצר הפסיכולוג: "במסגרת הטיפול בתקיפה המינית שעברתי, הוא הציע לי שנעשה שחזור – שהוא ישחק את התוקף וזה יכלול מגע. אני אמרתי שאני לא רוצה. הוא ניסה לשכנע אותי כמה וכמה פעמים לעשות את זה. בסוף עשינו שחזור בדמיון מודרך, ולמרות שסיכמנו שלא יהיה מגע - הוא שם עלי יד כשהייתי עם עיניים עצומות".

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, מסרה היום: "הגיע הזמן לבטל את עבירת 'בעילה אסורה בהסכמה'. הסיפור של קים זועק את זה: היא מעולם לא הסכימה למצב שהפסיכולוג שלה, שבו בטחה, ינצל את השברים העדינים ביותר בנפש כדי לפגוע בה ולנצל אותה מינית. המצב המעוות הזה מהווה פגיעה חוזרת וכואבת במיוחד למי שעברה קשיים בלתי נתפסים. כבר שנים שאנו קוראות לריביזיה בחוק העונשין, שתסיר אחת ולתמיד את הסעיף הפסול הזה. אין לנפגעת יכולת לתת הסכמה חופשית? זה אונס. חד וחלק".