טוקיו: המשלחת הישראלית סיימה את דרכה עם 9 מדליות

המשחקים הפראלימפיים: יוליה צ'רנוי סיימה במקום ה-10 מתוך 48 קלעים ולא העפילה לגמר • דורון שזירי, שזכה ב-8 מדליות, פרש לאחר שסיים במקום ה-21: "זה היה כבוד גדול"
ליאן וילדאו, שליח כאן חדשות לטוקיו
05 בספטמבר 2021
04:29
עודכן ב 05:27

המשחקים הפראלימפיים בטוקיו: ביום האחרון של התחרויות, הקלעים יוליה צ'רנוי ודורון שזירי לא העפילו לגמר בירי בשכיבה ל-50 מטרים. צ'רנוי סיימה במקום העשירי, שזירי במקום ה-21 מתוך 48 קלעים. שמונה הראשונים עלו לגמר. צ'רנוי החמיצה את המקום השמיני ב-1.1 נקודות בלבד.

לאחר התחרות שזירי הודיע על פרישה כשהוא בן 54, ואחרי שמונה אולימפיאדות פראלימפיות ו-8 מדליות. לכאן חדשות אמר שזירי: "כל דבר טוב מגיע לסוף שלו. אני יורה המון שנים, כנראה שאני שבע וצריך לדעת מתי לפרוש. היה טוב כל עוד זה נמשך, כל עוד היה רעב, מוטיבציה והצלחות. שמחתי בכל מדליה שזכיתי בה וזה היה כבוד גדול".
יוליה צ'רנוי מסרה לכאן חדשות: "כואב, אבל צריך לחבק את אלה שניצחו ולהגיד תודה שהיתה לי זכות לייצג את ישראל פה. באמת זכות גדולה. משחקים פראלימפים ראשונים שלי בענף, אתה עושה את המקסימום שלך והיה רק כדור אחד חסר. הכול בסדר, מסתכלים קדימה, ועכשיו אני רק רוצה הביתה לראות את המשפחה ולחבק את הבן מיכאל ויש לי חתונה לתכנן! יש לנו עוד 3 שנים את פריז".

בזה תמה הופעת 33 המתחרים הישראלים בטוקיו 2020. המשלחת הישראלית סיימה את דרכה עם תשע מדליות - 6 זהב, 2 כסף ו-1 ארד. נבחרת השחייה, שזכתה בשמונה מדליות, תנחת כבר אחר הצהריים בנמל התעופה בן גוריון. את המדליה הנוספת (כסף) השיגה החותרת מורן סמואל.