תיעוד: רכישת כלי הרצח
צילום: דוברות המשטרה

"מתלבט אם לעשות את זה שוב": כך פעל בן ה-16 הנאשם שדקר 30 פעם עבריין מין

השניים הכירו באפליקציית היכרויות ונפגשו בביתו של הקורבן חיים ויזמן. בחקירתו טען הקטין כי דקר את ויזמן מתוך הגנה עצמית. לעומת זאת במשטרה טוענים שהמעשה תוכנן מראש
איתי שיקמן ואורלי אלקלעי
05 בספטמבר 2021
10:15
עודכן ב 18:19

כתב אישום בעבירת רצח באכזריות מיוחדת הוגש היום (ראשון) נער בן 16 המואשם כי רצח לפני כחודש את חיים ויזמן, עבריין מין תושב נתניה שאותו הכיר ביישומון אינסטגרם. הקטין מואשם ברצח בנסיבות מחמירות, ניסיון הצתה ושיבוש מהלכי משפט, לאחר שדקר למוות את ויזמן כ-30 פעמים וניסה לשרוף את גופתו.

הערב פורסם בתוכנית "שלי גואטה" בכאן רשת ב, כי לאחר שהנער יצא מביתו של ויזמן, הוא התקשר לידידה ואמר לה שמשהו נורא קרה אך לא פירט. בנוסף, ביקש סיוע למחוק את חשבון האינסטגרם באמצעותו התכתב עם ויזמן והחברה סייעה לו. בהמשך, הודה הנער שהטעות שלו הייתה שהשאיר את הטלפון של הקורבן בזירה, בלעדיו המשטרה הייתה מתקשה לפענח את הרצח.

על פי כתב האישום שפורסם מוקדם יותר, בין השניים התקיימה התכתבות בעלת אופי מיני ולאחר זמן קבעו להיפגש בביתו של ויזמן. בפגישתם הנער העמיד פנים כי פניו למפגש ידידותי וביקש מויזמן לעצום את עיניו, לשכב על המיטה ואז דקר אותו עשרות פעמים עד למותו. לאחר מכן, יצר באמצעות סכין צורה של צלב קרס על גבי סמרטוט הרצפה, שפך אלכוהול ברחבי הדירה וניסה להציתה. כששב לביתו מחק את חשבון האינסטגרם שלו וכתב במחשבו האישי: "אני עדיין מתלבט אם לעשות את זה שוב, להתחיל דפוס. המעשה המוסרי האמיתי הראשון שלי".

הנער נעצר כשבוע וחצי לאחר הרצח, בחיפוש בביתו נמצאו פריטים שקשרו אותו למעשה. מהמשטרה נמסר כי תחילה הכחיש כל קשר לאירוע, אך בהמשך שינה הקטין את גרסתו ואמר כי הכיר את ויזמן כחודש לפני כן באמצעות הרשת והסכים להיפגש עמו בביתו. בחקירתו טען הנער כי דקר את ויזמן מתוך הגנה עצמית. לדברי המשטרה, החוקרים הפריכו את גרסתו, בין השאר משום שהצטייד בסכין קודם לפגישה, ובשל מספר הדקירות והניסיון להצית את הזירה.