-

סוף למשבר: הסכמות בין האוצר לביה"ח הציבוריים

השביתה הסתיימה, בתי החולים הציבוריים יקבלו 960 מיליון שקלים עד סוף השנה
דקלה אהרן שפרן
05 בספטמבר 2021
12:41

סוף למשבר: פריצת דרך הושגה בין משרדי האוצר והבריאות לבין מנהלי בתי החולים הציבוריים, והעיצומים יגיעו לסיומם. לפי ההבנות שהושגו, יובטח לשבעת בתי החולים 960 מיליון שקלים עד סוף השנה. צוות משותף של המשרדים ובתי החולים הציבוריים יגיע עד נובמבר להסכמה על תקציב 2022 ובתי החולים ישובו לפעילות מלאה.

‏"אני שמח על סיום ההשבתה בבתי החולים העצמאיים וחזרה לפעילות מלאה. אני מכיר ומבין את הצרכים והגענו להסכמות", אמר בתגובה שר הבריאות ניצן הורוביץ. "בפעם הראשונה מאז קום המדינה הצלחתי להכניס לתקציב המדינה תקצוב ישיר לבתי החולים האלה. עם ההסכמות וסיום השביתה, עשינו עוד צעד לחיזוק מערכת הבריאות שלנו", הוא הוסיף.

זה כשבועיים בתי החולים הציבוריים - הדסה, שערי צדק, לניאדו, מעייני הישועה ובתי החולים בנצרת - עובדים במתכונת שבת. ביום חמישי צוותיהם הפגינו מול משרד ראש הממשלה בירושלים במחאה על כך שמשרדי האוצר והבריאות לא מיישמים את ההסכם שנחתם עימם. בתי החולים הושבתו בבוקר למשך שעתיים.

המנכ"ל בפועל של המרכז הרפואי הדסה, פרופסור יורם וייס, אמר בהפגנה: "לא חשבתי שאני אמצא את עצמי עומד במקום הזה אחרי תקופה כל כך ממושכת. יש אנשים טובים שמנסים לפתור את הבעיה, אבל אנחנו חייבים לפתור אותה אחת ולתמיד".