-

פרטיהם האישיים של עשרות ישראלים נחשפו על ידי האקר

ההאקר המכנה עצמו sangkancil פרץ לאתר city4you, המשמש רשויות מקומיות, וטוען כי בידיו רשומות של עוד מיליוני ישראלים. ממערך הסייבר הלאומי נמסר כי מניתוח הפרסומים עד כה ההערכה היא כי מדובר במידע ישן
דנה ירקצי
07 בספטמבר 2021
15:30
עודכן ב 18:50

האקר המשתמש בשם sangkancil הפיץ בעמוד הטלגרם שלו את פרטיהם האישיים של עשרות ישראלים, וטוען כי בידיו רשומות של 7 מיליון אזרחים. את הפרטים השיג לטענתו במתקפת סייבר על אתר CITY4U, המעניק שירותים לרשויות מקומיות בישראל לתשלומים של התושבים דוגמת ארנונה, קנסות, תשלומי חינוך, מים ועוד.

בעמוד הטלגרם שלו כתב ההאקר: ״היי חברים, השרתים של רשויות מקומיות נפרצו. נכסים וזהויות של יותר מ-90% מהאוכלוסייה הישראלית הועמדו למכירה". בנוסף פרסם ההאקר בטלגרם קובץ עם הפרטים ומספרי תעודות הזהות לכאורה של אזרחים ישראלים, וכתב: ״זאת ההפתעה הראשונה שלי לרגל ראש השנה היהודי, תהנו״.  הוא הוסיף כי לאחר שישלים 2,000 עוקבים בעמוד הטלגרם שלו - יפרסם עוד מידע.

ד"ר הראל מנשרי, ממקימי מערך הסייבר בשב"כ וראש תחום סייבר ב-HIT מכון טכנולוגי חולון, אמר לכאן חדשות: "המידע שפרסם התוקף מכיל צילומי תעודות זהות, רישיונות רכב, קבלות על תשלומים שונים, חשבונות, ומסמכים שונים כמו הצהרה על השכרת רכב. האתר שהותקף CITY4U שייך לחברת ‘אוטומציה החדשה’, חברת בת של ענקית שירותי המחשוב הישראלית ONE, הספק הגדול ביותר לשוק המוניציפלי עם כ-200 לקוחות".

ממערך הסייבר הלאומי נמסר: בשלב זה נבדקים מהימנותו והיקפו של מקור הדלף. מניתוח הפרסומים עד כה ההערכה היא כי מדובר במידע ישן.