בריטני ספירס, האב ג'יימס ספירס
צילום: גטי אימג'ס

אחרי 13 שנים: אביה של בריטני ספירס ביקש לסיים את האפוטרופסות על בתו

"אם הגברת ספירס מאמינה שתוכל להתמודד עם חייה בכוחות עצמה, היא צריכה לקבל את הצ'אנס", כתב ג'יימי ספירס בעתירתו. בחודש שעבר הודיע לבית המשפט כי בכוונתו לפרוש מהתפקיד, כל עוד האפוטרופסות תימשך. ספירס האב משמש אפוטרופוס על בתו מאז 2008. כוכבת הפופ מנהלת מאבק משפטי לביטול האפוטרופסות מאז 2019
אלון פרוכטר
08 בספטמבר 2021
02:38

התפתחות דרמטית במשפטה של בריטני ספירס: אביה של כוכבת הפופ, ג'יימי ספירס, ביקש לסיים את המשמורת על בתו, כך דיווחו הלילה (רביעי) כלי התקשורת בארצות הברית. במסמך שהגיש לבית המשפט העליון בלוס אנג'לס, שפרסמה רשת סי-אן-אן, כתב האב ג'יימי: "אם הגברת ספירס רוצה שהמשמורת עליה תגיע לסיומה ומאמינה שתוכל להתמודד עם חייה בכוחות עצמה, היא צריכה לקבל צ'אנס".

במסמך ציין האב את דרישת בתו מבית המשפט בשני דיונים שונים שהתקיימו בקיץ האחרון, לסיים את האפוטרופסות עליה שנמשכת זה 13 שנים. "גברת ספירס אמרה לבית המשפט שהיא רוצה לשלוט בחייה. היא רוצה את האפשרות לקבל החלטות בנושא בריאותה, ולהחליט מתי, היכן ובאיזו תדירות לקבל טיפול. היא מעוניינת לשלוט בכסף שהרוויחה מעבודתה, ולהשתמש בו מבלי פיקוח עליה. היא מעוניינת להינשא ולהיכנס להיריון, אם תבחר לעשות זאת. היא מעוניינת לחיות את חייה כפי שתבחר, מבלי להיות תחת פיקוח של אפוטרופוס או שלי בית משפט", כתב בעתירה שהגיש.

בחודש שעבר הודיע אביה של ספירס לבית המשפט כי בכוונתו לפרוש מתפקיד האפוטרופוס על בתו, כל עוד האפוטרופסות תימשך. במסמך שהגישו עורכי דינו של האב לבית המשפט נכתב אז כי "אין למעשה כל עילה ממשית לשלול ממר ספירס את תפקיד האפוטרופוס. אולם, היות שמר ספירס משמש מטרה להתקפות בלתי מוצדקות, הוא אינו מאמין כי מאבק פומבי עם בתו על המשך התפקיד יהיה לטובתה".

המהלך הדרמטי מתרחש שלושה שבועות בדיוק לפני דיון משפטי מכריע שנועד להחליט אם להעביר את תפקיד האפוטרופוס מאביה של ספירס לידי גורם אחר. הדיון האמור נקבע ל-29 בספטמבר.

מאז 2019 מנהלת ספירס מאבק משפטי כדי לבטל את המשמורת של אביה עליה ובדרישה להעבירה לאחריות צד שלישי. ג'יימי ספירס, משמש כמפקח הראשי על נכסיה של בתו מאז 2008, תפקיד לו מונה בעקבות אישפוזה במוסד פסיכיאטרי בשנת 2007. בספטמבר 2019 הועברה זמנית האחריות בפועל על הנכסים לאישה בשם ג'ודי מונטגומרי, עקב מצבו הרפואי של האב. בתחילת חודש יולי דחה בית המשפט את בקשתה של הזמרת להעביר את המשמורת באופן קבוע לידי מונטגומרי ולשלול אותה לחלוטין מאביה של ספירס.