התורים באומן

בצאת החג: תורי ענק לבדיקות קורונה באומן

חסידי ברסלב רבים ממתינים לבצע בדיקה טרם חזרתם לישראל, אך מספר עמדות הבדיקה לא מספיק. רבים שנבדקו בערב החג טוענים שטרם קיבלו תשובות
עקיבא ווייס ושרון עידן
08 בספטמבר 2021
22:29

בצאת החג: תורי ענק נרשמו הערב (רביעי) בעמדות לבדיקת קורונה באומן שבאוקראינה. חסידי ברסלב רבים ממתינים לבצע בדיקה טרם חזרתם לישראל, אך מספר עמדות הבדיקה לא מספיק. רבים שנבדקו בערב החג טוענים שטרם קיבלו תשובות. מתוך כ-25 אלף נוסעים שנמצאים באומן, כ-12 אלף צפויים לנחות מחר בנתב"ג. 

באוקראינה לא קיימת חובת עטיית מסכות בשטח פתוח. עם זאת, בציון קברו של רבי נחמן מברסלב, שוטרים חילקו לנוכחים במקום מסכות. האירוע המרכזי של ראש השנה באומן - קריאת התיקון הכללי - נערך בצהרי יום שני בהשתתפות עשרות אלפי מתפללים. ממונה הקורונה, פרופסור סלמאן זרקא, הגיע לאוקראינה כדי לפקח על הליך הבדיקות. 

לפי מתווה הטיסות לאומן שאושר בממשלה לפני החג, הטיסה לאוקראינה התאפשרה רק למי שברשותו בדיקת קורונה שלילית שנערכה עד 72 שעות לפני הטיסה. החזרה לארץ תתאפשר רק לאחר הצגת בדיקת שלילית ולאחר שהשבים ימלאו טופס בידוד עד 24 שעות לפני החזרה. עם הנחיתה בנתב"ג תיערך לשבים בדיקת קורונה נוספת והם יחויבו בבידוד של 14 ימים, או של שבוע לאחר הצגת שתי בדיקות קורונה שליליות שייעשו בארץ.