כלא גלבוע
צילום: פלאש 90

הגיבוי של השר לביטחון הפנים לנציבת שב"ס

בדרג המדיני מתנגדים לעריפת ראשים בשירות בתי הסוהר. יש כוונה לתת לוועדה, שתבדוק את בריחת ששת המחבלים מכלא גלבוע, לבדוק לא רק את נסיבות האירוע, אלא גם את התנאים שאיפשרו אותו. הדבר דורש את אישור הממשלה
מדרכי גילת ותמר אלמוג
10 בספטמבר 2021
22:32

על רקע הקריאות להדיח את נציבת שירות בתי הסוהר (שב"ס) קטי פרי, היא זוכה לגיבוי מהדרג המדיני ובעיקר מהשר לביטחון הפנים עמר בר לב ומסגנו יואב סגלוביץ'. כך פרסם הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת בתוכנית "השבוע" בכאן 11. בדרג המדיני מתנגדים לעריפת ראשים. בסביבתם מציינים את ועדת הבדיקה הממשלתית שתוקם ומציינים כי אין סיבה לנקוט צעדים לפני פרסום מסקנותיה. 

יש כוונה לתת לוועדה, שתבדוק את בריחת ששת המחבלים מכלא גלבוע, לבדוק לא רק את נסיבות האירוע, אלא גם את התנאים שאיפשרו אותו. כלומר, בדיקה מערכתית שתבחן למשל גם את תנאי הכליאה של האסירים הביטחוניים. הדבר תלוי בהחלטת ממשלה.

הפעולות להקמתה יחלו כבר בתחילת השבוע הבא עם ניסוח כתב ההסמכה, אולם לאישור הממשלה תובא הוועדה רק אחרי יום כיפור ואף מאוחר יותר. הוועדה כרגע מוגדרת בדיקה ממשלתית, אך על הפרק אפשרות לתת לה סמכויות אכיפה כמו של ועדת חקירה - בדומה לוועדת וינוגרד.

שניים מהמחבלים שנמלטו מכלא גלבוע, יעקוב קאדרי ומחמוד עארדה, נתפסו הערב בנצרת. השניים נתפסו במעצר שקט ובלי התנגדות. המחבלים הסתובבו ברחוב וביקשו אוכל כשהם מנסים לכסות את פניהם כדי שלא יזהו אותם. אנשים סירבו ודיווחו למשטרה - דקות אחר כך הם נעצרו על ידי שוטרי תחנה.