ג'וקוביץ במשחק הגמר, הלילה
צילום: רויטרס

מדבדב הדהים את ג'וקוביץ' וזכה באליפות ארה"ב

הרוסי זכה ב"גראנד סלאם" ראשון בקריירה על חשבון הסרבי פספס הזדמנות להפוך לטניסאי המעוטר בהיסטוריה
מערכת כאן חדשות
13 בספטמבר 2021
00:55

הטניסאי הסרבי נובאק ג'וקוביץ' הפסיד בגמר אליפות ארה"ב הפתוחה ופספס הזדמנות להפוך לטניסאי המעוטר בהיסטוריה. את התואר קטף דניל מדבדב הרוסי בן ה-25, שניצח את ג'וקוביץ' בשלוש מערכות, וזכה בתואר ה"גראנד סלאם" הראשון שלו. אם היה מנצח בגמר, היה זוכה הסרבי בתואר ה"גרנד סלאם" ה-21 בקריירה שלו, אך נותר בשורה אחת עם רוג'ר פדרר ורפאל נדאל, המחזיקים יחד עמו ב-20 תארי "גרנד סלאם" כל אחד. 

מהלך המשחק

מערכה ראשונה: 4-6 למדבדב

הרוסי שבר את הסרבי כבר במשחקון הראשון. לאחר מכן שני הטניסאים שמרו על ההגשות שלהם, ג׳וקוביץ׳ פספס שתי הזדמנויות להשוות, והשבירה בהתחלה הספיקה למדבדב כדי לזכות במערכה, ולג׳וקוביץ׳ לשבור מחבט.

מערכה שנייה: 4-6 למדבדב

הסרבי הראה טניס אגרסיבי ושמר על ההגשה במשחקון הראשון, ואף הצליח להשיג שלוש הזדמנויות לשבור את מדבדב, אבל לא השכיל לנצל אותם. אחרי עוד משחקון מותח בו מדבדב הצליח לשמור על ההגשות שלו, הרוסי שבר בעצמו, ועלה ל-2:4. במשחקונים הבאים, השניים הראו טניס יציב, שמרו על ההגשות שלהם, מה שאפשר למדבדב שוב לנצח את המערכה, הובלה מפתיעה מאוד בקלילות.

מערכה שלישית: 4-6 למדבדב

מדבדב המשיך ביכולת הטובה גם אל תוך המערכה השלישית והימם את ג'וקוביץ' כששבר את ההגשה בשני משחקונים ועלה ל-0:4 קליל בפתיחה. ג'וקוביץ' לא וויתר עד הרגע האחרון וצימק את התוצאה ל-5:4 אך הוכרע בסיום על ידי הרוסי, שקטף את התואר.