צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
זירת האירוע ליד התחנה המרכזית

שני פצועים בינוני בפיגוע דקירה בירושלים

המחבל נכנס לחנות למוצרי טיפוח ליד התחנה המרכזית בעיר, דקר שני בחורי ישיבה כבני 25 - ונוטרל על ידי שוטרת מג"ב. אחר הפצועים לכאן חדשות: "הוא דקר אותי בגב ורצה להמשיך לצוואר, הבנתי שצריך להיאבק בו" • אביו של הדוקר זומן לחקירת שב"כ • מפקד מחוז ירושלים: "המחבל בן 17 מאזור חברון, סמוך למקום הדקירה נעצרו שני חשודים בסיוע. אין ספק שקיימת הסלמה"
סולימאן מסוודה וכרמל דנגור
13 בספטמבר 2021
09:12
עודכן ב 15:28

פיגוע דקירה אירע הצהריים (שני) ברחוב יפו בירושלים, סמוך לתחנה המרכזית בבירה. שני תלמידים בישיבת "חברון" שבירושלים כבני 25 נפצעו באורח בינוני ופונו לבית החולים. המחבל נוטרל הודות לסיירות של משמר הגבול שהבחינו באירוע, שהתרחש בתוך חנות למוצרי טיפוח. אחת מהן ביצעה ירי ונטרלה את הדוקר. אביו של המחבל זומן לחקירת שב"כ.

אחד מתלמידי הישיבה הפצועים, ישראל מאיר, תיאר לכאן חדשות את רגעי הפציעה הדרמטיים והמאבק עם המחבל. "קפצנו לקנות בושם בחנות בתחנה המרכזית. כששילמנו למוכר נכנס בן אדם שנראה עם קצת חששות. הוא ביקש מהמוכרת שתייה וחבר שלי שאל אותו מה הסיפור וקלטתי שהוא דקר אותו כמה פעמים בגב, ואז הוא ניגש אליי ודקר אותי בגב, תפס לי בחליפה - וניסה לדקור אותי בצוואר. הבנתי שהדרך היחידה זה להתעמת איתו. נאבקתי בו ונפלנו ביחד לרצפה, תוך כדי הגיעו כוחות הביטחון. תפסתי לו את היד עם הסכין. ב"ה לא היה שום פגע רציני. זה היה נס".

אביו של ישראל סיפר: "הגיע מחבל עם סכין מטבח גדול, קפץ על ישראל וחבר שלו ודקר אותם. הם נאבקו. ישראל תפס לו את היד והשכיב אותו על הרצפה. מיד הגיעו כוחות הביטחון ונטרלו אותו. ברוך ה' שהצליחו להשתלט עליו. צריך מאוד להיזהר בימים כאלה של מתיחות בין העמים". 

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, מסר לכאן חדשות בזירת הפיגוע כי המחבל הוא תושב אזור חברון בן 17, וכי סמוך לזירה נעצרו שני חשודים שסייעו לו. עוד שיבח ניצב תורג'מן את מהירות התגובה של כוחות מג"ב, וציין כי הם ערוכים לכל תרחיש: "אין ספק שקיימת הסלמה". 

אחד משני הפצועים משחזר: "הוא דקר אותי בגב ותפס בחליפה, הבנתי שצריך להיאבק בו"

ליאור עדיקה, בעל החנות שבה המחבל ביצע את פיגוע הדקירה, סיפר לכתב כאן חדשות: "הוזעקנו לסניף. לשמחתי העובדות בסדר, חוץ מנפגעות החרדה".

חובש בכיר במד"א שהגיע לזירה, שלומי פנחס, סיפר: "הייתה המולה גדולה במקום. שני הפצועים שכבו כשהם בהכרה וסובלים מפצעי דקירה. הענקנו להם טיפול רפואי מתקדם בשטח שכלל חבישות, עצירת דימומים ומתן תרופות ופינינו במהירות אותם לבית החולים כשמצבם בינוני".

הסכין המחודדת איתה דקר המחבל ליד התחנה המרכזית בירושלים. (צילום: דוברות משטרה)

מוקדם יותר הבוקר, סוכל ניסיון דקירה בצומת גוש עציון. פלסטיני ניסה לדקור חייל צה"ל במקום, ונורה. החייל לא נפגע, והדוקר נפצע ופונה לקבלת טיפול רפואי.