יועז הנדל

הנדל: אין לי בעיה לשבת עם ווליד טאהא, אך לא אשב עם בן גביר

שר התקשורת בריאיון לכאן רשת ב: "בן גביר פוגע בחוסן הלאומי שלנו בזה שהוא מייצר שנאת חינם". ח"כ מעוצמה יהודית הגיב: "דעתו של הנדל השתבשה עליו. טאהא הזדהה עם מחבלים - ועם אלה הוא מוכן לשבת"
קלמן ליברמן
14 בספטמבר 2021
09:04
עודכן ב 09:30

שר התקשורת יועז הנדל אמר הבוקר (שלישי) בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב שהוא מוכן לשבת בקואליציה עם חבר הכנסת ווליד טאהא מרע"ם, אך הוא לא מוכן לשבת עם חבר הכנסת איתמר בן גביר. "ברגע שרע"ם הכריזה על עצמה כמי שרוצה להשתלב במדינת ישראל שהיא יהודית ודמוקרטית - אני יכול להיות איתם בקואליציה", הוא הסביר. 

האזינו לריאיון המלא עם השר יועז הנדל בכאן רשת ב

השר הנדל טען שבן גביר פוגע בחוסן הלאומי של ישראל, והסביר: "מבחינתי אין בעיה לדבר גם על הרשימה המשותפת, שהיא אתגר גדול ומייצגת גם קולות לאומניים שפוגעים בדו קיום, וגם על איתמר בן גביר – שפוגע בחוסן הלאומי שלנו בזה שהוא מייצר שנאת חינם, מאבקים פנימיים ומתקפה על מוסדות המדינה. אין בעיה בתפיסתי להסתכל גם על החבורה הזו שמעודדת לאומנות ופוגעת בדו קיום, וגם על החבורה הזו שמייצרת פגיעה בחוסן הלאומי שלנו". 

חבר הכנסת בן גביר הגיב לדברים בכאן רשת ב: "דעתו של הנדל השתבשה עליו. ווליד טאהא הזדהה עם המחבלים שברחו מהכלא, דיבר בזכות חמאס וביקר משפחות של רוצחים. עם אלה הנדל מוכן לשבת, ואיתי – שמגונן על חיילי צה"ל ואוהב את המדינה – לא. זה מוכיח יותר מהכל על הקואליציה ועל מי זה יועז הנדל". 

שר התקשורת וחבר הקבינט המדיני ביטחוני התייחס לפגישת ראש הממשלה נפתלי בנט ונשיא מצרים א-סיסי. "במבחן התוצאה לא הצלחנו לייצר שקט בעזה בשנים האחרונות, אני מקווה ששדרוג היחסים עם מצרים יוביל לכך שהם יהיו יותר אקטיביים בסוגייה. המבחן שלנו הוא עתידי".

על האפשרות על התנעת שיחת שלום הוא הוסיף: "השתתפתי בלא מעט שיחות שלום ואני בעד שיחות. אני חושב שמי שפרגמטי במזרח התיכון מבין שעיקר המאמץ הוא צמצום הסכסוך ולא לייצר פתרונות אוטופיים של מה שלא קיים".