-
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

פרופ' אש הודיע: התו הירוק יבוטל בבריכות חיצוניות

מנכ"ל משרד הבריאות בוועדת החוקה: "זה נראה לנו צעד נכון מבחינת איזון" • משרד הבריאות: 10,774 מאומתים, 673 חולים במצב קשה • אחרי סוכות: יחולקו להורים ערכות לבדיקת אנטיגן
דקלה אהרן-שפרן ולירן כוג'הינוף
14 בספטמבר 2021
10:41
עודכן ב 17:26

10,774 מאומתים לקורונה אובחנו אתמול. בבתי החולים מאושפזים 673 חולים במצב קשה. מתחילת חודש ספטמבר דווח על 346 נפטרים. מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור נחמן אש, הודיע היום (שלישי) על ביטול התו הירוק בבריכות החיצוניות. ביטול התו דורש את אישור קבינט הקורנה וצפוי להתקבל ביממה הקרובה. פרופסור אש אמר בדיון בוועדת החוקה: "אנחנו מדברים על בריכות בחוץ בגלל שסיכויי ההדבקה נמוכים יותר וגם כי ילדים לא מחוסנים צריכים להיבדק מדי יום – וזה נטל גדול. זה נראה לנו נכון מבחינת האיזון".

מנכ"ל משרד הבריאות ציין שבימים האחרונים ישנה עצירה במגמת הירידה בתחלואה, והוסיף: "מספר המאומתים נשאר גבוה, עם ממוצע של 8,000 מאומתים ועם פיקים כמו אתמול של 10,000. לצד זה, אנחנו לא רואים ירידה במספר החולים שמצבם קשה, שעומד על סביב 700. יש פה גם השפעה של החגים ותחילת שנת הלימודים".

ממונה הקורונה, הפרופסור סלמאן זרקא, הוסיף בדיון: "הנתונים שלנו מראים ששיעור החיוביים אצל הילדים עומד על 7.1% לעומת 5.9% בקרב מבוגרים". עוד ציין ממונה הקורונה שבסיכום עם ראש הממשלה הוחלט שבמקום ניירת, התו הירוק יעודכן בברקוד אוטומטי למחוסנים ונבדקים שיוזן לתוך המערכת. 

בד בבד, דוח אמ"ן מתייחס לעלייה החדה במקדם ההדבקה, שעלה בימים האחרונים מעבר ל-1. לפי הדוח, השינויים בערכו של המקדם אינם מפתיעים, שכן תקופה זו של החגים מתאפיינת בריבוי אירועים בעלי פוטנציאל הדבקה גבוה, לצד שינויים בהיקף הבדיקות בחגים.

אחרי סוכות: יחולקו להורים ערכות לבדיקת אנטיגן

מבצע הבדיקות המהירות אחרי החגים: משרד החינוך ישלח להורים לתלמידים בגילי 12-3 ערכות לבדיקת אנטיגנים לאחר סוכות. מחר ההורים יקבלו הודעה ובה קישור לדף שבו ימלאו את תוצאות הבדיקה. ההורים יצטרכו למלא טופס עם תוצאת הבדיקה וטופס דיגיטלי.  

שלא כמו במבצע הקודם, הפעם הערכות יחולקו באמצעות מגן דוד אדום בתחנות חלוקה ומתחמים ייעודיים ברחבי הארץ. ההורים יוכלו להירשם לקבלת הערכות בקישור שיישלח אליהם, דרך אתר מד"א או להתקשר 5160*. ניתן גם להגיע ישירות לתחנת החלוקה הקרובה ולאסוף את הערכה ללא קביעת תור.