שר האוצר ליברמן, ארכיון
צילום: כאן חדשות

ליברמן לכאן חדשות: אי אפשר להגיע להסדר עם אבו-מאזן

שר האוצר בריאיון לאריה גולן: אין לנו שום אינטרס בהסלמה, אך אי אפשר לקבל את הנוסחה של שקט בכל מחיר. לדבריו, בסוגיית עזה צריך לטפל בדרך יסודית ולגבש פתרון מורכב בהסכמה לאומית רחבה, אבל זה לא יקרה בשנה הקרובה וככל הנראה גם לא בשנה שלאחריה
הבוקר הזה
15 בספטמבר 2021
08:41

שר האוצר אביגדור ליברמן, מביע תמיכה בסירובו של ראש הממשלה נפתלי בנט להיפגש עם ראש הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן, ולקדם תהליך מדיני עם הפלסטינים. בריאיון בכאן רשת ב' אמר הבוקר (רביעי) ליברמן לאריה גולן כי "שיתוף פעולה ביטחוני עם הרשות הפלסטינית זה אינטרס הדדי אך אי אפשר להגיע להסדר מדיני עם אבו-מאזן".

האזינו לריאיון עם שר האוצר ליברמן בכאן רשת ב

על המתיחות בדרום אמר כי "אין לנו שום אינטרס בהסלמה אך אי אפשר לקבל את הנוסחה של הממשלה הקודמת - שקט בכל מחיר". לדבריו, בסוגיית עזה צריך לטפל בדרך יסודית ולגבש פתרון מורכב בהסכמה לאומית רחבה, אבל זה לא יקרה בשנה הקרובה וככל הנראה גם לא בשנה שלאחריה.

אתמול בריאיון לרומי נוימרק בחדשות הערב בכאן 11 אמר ראש הממשלה, נפתלי בנט, אחרי פגישתו עם נשיא מצרים א-סיסי ופגישתו של שר הביטחון בני גנץ עם אבו מאזן, כי אין הליכה לקראת תהליך מדיני וכי הוא מתנגד למדינה פלסטינית. בריאיון ראשון מאז כניסתו לתפקיד, הוסיף ראש הממשלה כי הוא אינו רואה שום היגיון שיפגש או ישוחח עם אדם שתובע את חיילי צה"ל ואת מפקדיו בבית הדין הבין-לאומי בהאג ומשלם משכורות למחבלים.

ראש הממשלה ביקש סליחה מהוריו של הלוחם בראל חדריה שמואלי ואמר: "הכאבתי להם ושגיתי". הוא הדגיש כי בראל לא נרצח אלא נפל בקרב והוסיף כי צריך לגבות את מפקדי צה"ל, גם אם שגו, ולא לנצלם לצרכים פוליטיים.