-

המרדף אחרי המחבלים: החיפושים מתמקדים באזור העמקים

החיפושים אחר אימאם כמאמג'י ומונאדל אינפיעאת נמשכו במהלך יום הכיפורים. בסריקות השתתפו כ-800 שוטרים, לוחמים של משמר הגבול ואנשי שירות הביטחון הכללי והיחידות המיוחדות
חן ביאר
16 בספטמבר 2021
23:29

המרדף אחר המחבלים הנמלטים: החיפושים אחר אימאם כמאמג'י ומונאדל אינפיעאת, שני המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע וטרם נתפסו, נמשכו לאורך יום הכיפורים. מידע שנאסף בפעולות חקירתיות ממקד את החיפושים באזור העמקים.

בסריקות שבוצעו במהלך יום כיפור השתתפו כ-800 שוטרים, לוחמים של משמר הגבול ואנשי שירות הביטחון הכללי והיחידות המיוחדות. כוחות גדולים של המשטרה נפרסו בערים וביישובים באזור העמקים, בעיקר במקומות הומים מאדם וליד בתי הכנסת. בכניסות ליישובים הערבים ובכבישים הראשיים בעמק יזרעאל הוצבו מחסומים.

אתמול פורסם כי זכריה זביידי, אחד האסירים שנמלט מהכלא ונתפס, סיפר לסנגורו עורך הדין אביגדור פלדמן, כי האסירים האחרים שיתפו אותו בדבר חפירת המנהרה חודש לפני הבריחה. יום לפני הבריחה הוא עודכן שהמנהרה מוכנה ואז הוא ביקש לעבור לתא שלהם והבקשה אושרה מייד.

עוד סיפר זביידי כי לא הייתה תוכנית לאחר הבריחה, וכי ההחלטה ללכת לכיוון הכפר נאעורה הייתה ספונטנית. במסגד בנעאורה לא אפשרו לנמלטים להיכנס וגם לא להשתמש בטלפון. בשלב הזה הייתה מחלוקת בין האסירים. זביידי רצה לצעוד לכיוון שטחי הרשות הפלסטינית ואילו האחרים התעקשו לנסות ולהשיג רכב בסיוע אדם אחר. לאחר שנכשלו בנסיונם להשיג רכב החליטו להתפצל. לדברי זביידי הוא נחבל במהלך המעצר אך במהלך החקירה לא נהגו בו באלימות.