בנייני המגורים בבני ברק, הלילה
צילום: הבני ברקים

מחשש לקריסה: 9 משפחות פונו מבניינים בבני ברק

החשמל והגז נותקו בשני המבנים, המשפחות הועברו למלון בעיר • ערב יום הכיפורים פונו 15 משפחות משלושה בניינים בקריית שמונה, לאחר שהתגלה סדק בקיר תומך של אחד הבניינים
איתי שיקמן
17 בספטמבר 2021
01:37
עודכן ב 10:28

חמישה ימים לאחר קריסת הבניין בחולון: תשע משפחות בשני בנייני מגורים בבני ברק פונו הלילה (חמישי) מחשש לקריסתם. מדובר בבניינים מספר 7 ומספר 9 ברחוב בר אילן. למקום באו כוחות של מכבי האש וגורמים בעירייה כדי להעניק סיוע ראשון למשפחות ערב שבת והחג. המשפחות הועברו למלון בעיר. החשמל והגז נותקו בשני המבנים.

שלשום, זמן קצר לפני כניסת יום הכיפורים, פונו 15 משפחות משלושה בניינים בקריית שמונה לאחר שהתגלה סדק בקיר תומך של אחד הבניינים. הפינוי בוצע בעקבות תלונה של דיירת על רעש חזק ששמעה.

כאמור, ביום ראשון השבוע קרס בניין מגורים בחולון, יממה לאחר שפונה מכל דייריו. איש לא נפגע באירוע. במבנה שהיה ברחוב סרלין, היו ארבע קומות שנבנו על עמודים. הוא הכיל 16 דירות ובשל מצבו ההנדסי הרעוע, הוחלט בשבת כי מסוכן לשהות בו ויש לפנות בהקדם את דייריו.

יום לאחר קריסת הבניין, אמר אדריכל העיר אביעד מור כי עיריית חולון תממן תוכנית פינוי-בינוי להקמת דירות חדשות לדיירים, במקום הבניין שנהרס. בריאיון לאסתי פרז בן עמי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, אמר מור כי "מוקד הכשל הוא בעמוד מרכזי בעורף המבנה שקרס. הדרך היתה קצרה לקריסה".

האזינו לריאיון עם אביעד מור בכאן רשת ב