טראמפ וחתנו קושנר, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

ספר חדש: טראמפ חשד שקושנר נאמן יותר לישראל מאשר לארצות הברית

בספר שייצא לאור בשבוע הבא נטען כי טראמפ אמר את הדברים בפגישה בבית הלבן. את הספר כתבו העיתונאים הבכירים בוב וודוורד ורוברט קוסטה. בשנים האחרונות פורסמו דברים ברוח דומה שיוחסו לנשיא לשעבר
גילי כהן ורם ברנדס
17 בספטמבר 2021
01:58

ספר חדש שעוסק בנשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, טוען כי טראמפ פקפק בנאמנות חתנו היהודי ג'ארד קושנר, וטען כי הוא נאמן יותר לישראל מלמולדתו. בקטעים שפורסמו אמש (חמישי) באתר Business Insider, מספרם של העיתונאים בוב וודוורד ורוברט קוסטה "Peril" ("סכנה"), נכתב כי הנשיא לשעבר אמר את הדברים בפגישה בבית הלבן.

לא מדובר בפעם הראשונה שבה טראמפ שלף את קלף "הנאמנות הכפולה" של יהודי ארצות הברית. באפריל 2019, אמר הנשיא לשעבר לקהל של יהודי אמריקנים כי בנימין נתניהו הוא "ראש הממשלה שלכם". באוגוסט 2019, אמר טראמפ כי יהודים אמריקנים שמצביעים למפלגה הדמוקרטית "פועלים מתוך חוסר ידע מוחלט או מחוסר נאמנות גדול".

עטיפת הספר שייצא לאור ביום שלישי הבא (מתוך אתר ההוצאה לאור "סיימון אנד שוסטר")

בספטמבר 2020 קרא טראמפ בשיחת ועידה עם בכירי הקהילה היהודית בארצות הברית למדינת ישראל "המדינה שלכם". עוד באותו חודש דיווח עיתון "וושינגטון פוסט", כי בתום שיחה עם מחוקקים יהודים אמריקנים אמר הנשיא כי יהודים "נצמדים זה לזה ומצדדים רק בעצמם". הליגה נגד השמצה גינתה בעבר את הדברים.

העיתונאי בוב וודוורד הוא אחד העיתונאים הידועים בארצות הברית. כשהיה כתב צעיר בוושינגטון פוסט, חשף עם העיתונאי קארל ברנסטין את "פרשת ווטרגייט" שהובילה בהמשך להתפטרותו של הנשיא ריצ'רד ניקסון. היום הוא משמש בעיתון עורך שותף. רוברט קוסטה משמש גם ככתב בוושינגטון פוסט וכפרשן בחברת החדשות של רשת NBC וכפרשן ברשת MSNBC. ספרם של השניים ייצא לאור ביום שלישי הבא.