הצעירית הבריטית, ארכיון
צילום: אי-פי

פרשת המין בקפריסין: בית המשפט דן בערעור הצעירה הבריטית

עורך דינה של הצעירה בתום הדיון: מקווים שההחלטה תתקבל כמה שיותר מהר. בדצמבר 2019 הרשיע בית המשפט בפארלמיני את הצעירה בעבירה של מטרד ציבורי וקבע כי הגישה תלונת שווא. חמישה חודשים קודם לכן התלוננה כי 12 צעירים ישראלים אנסו אותה בפארלמיני
ורד פלמן
17 בספטמבר 2021
02:24

בבית המשפט בניקוסיה שבקפריסין התקיים אתמול (חמישי) הדיון בערעורה של הצעירה הבריטית שהורשעה שבדתה כי 12 צעירים ישראלים אנסו אותה בחודש יולי 2019. הצעירה לא נכחה בדיון ועורכי דינה טענו נגד הרשעתה ונגד גזר דינה - ארבעה חודשי מאסר על תנאי.

עורך הדין של הצעירה, מייקל פולק, אמר לרשת החדשות הבריטית בי-בי-סי, כי ההודאה שנגבתה ממנה הייתה לא חוקית, וכי הרשויות באי לא איפשרו לה להתייעץ עם עורך דין. עוד אמר עורך הדין, כי יש בידיו חוות דעת של מומחה שקבע כי הודאתה של הצעירה לא נכתבה במילותיה שלה. מחוץ לבית המשפט הפגינו פעילות המוחות על אלימות נגד נשים התומכות בצעירה.

בדצמבר 2019 הרשיע בית המשפט בפארלמיני את הצעירה בעבירה של מטרד ציבורי וקבע כי הגישה תלונת שווא. בערעור שהגישה על פסק הדין בינואר 2020, נטען כי נאנסה אך אולצה לחזור בה מעדותה לאחר שבמשטרה המקומית הופעל עליה לחץ כבד.