איתן בירן

קונסול איטליה בתל אביב פגש את איתן בירן: "מצבו טוב"

הנציג פגש את הילד בן ה-6 בנוכחות סבו: "נראה במצב בריאותי טוב" • דודתו של איתן בירן באיטליה תגיע לישראל בימים הקרובים: הגישה בקשה לביהמ"ש לענייני משפחה להעביר את הילד לחזקתה עם הגעתה לארץ. משפחת פלג מתנגדת לכך, ונקבע כי תגיש את תגובתה עד יום ראשון
ורד פלמן ותמר אלמוג
17 בספטמבר 2021
12:53
עודכן ב 15:31

החשד לחטיפת איתן בירן: לפי דיווחים בכלי תקשורת איטלקיים קונסול איטליה בתל אביב ראה הבוקר (שישי) את איתן בנוכחות סבו, שמואל פלג, צוות השגרירות טען שאיתן "נראה במצב בריאותי טוב". גורמים ישראלים, לפי הדיווחים, סייעו למפגש הזה שנועד "לאמת את המצב המשפחתי שהילד כרגע נמצא בו".

איה בירן-נירקו, האפוטרופסית ודודתו של בן ה-6, צפויה להגיע לישראל בימים הקרובים - כך פורסם היום בכאן רשת ב. השבוע נציג מטעמה הגיש לבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב תביעה להשבת קטין חטוף על פי אמנת האג. יחד עם התביעה, הוגשה גם בקשה להעביר את איתן לחזקתה כשתגיע לארץ. 

משפחת פלג, שבחזקתה נמצא בן ה-6 כיום, מתנגדת להעברתו לדודתו, ונקבע כי תגיש את תגובתה עד יום ראשון. ביום שלישי נחקר סבו של איתן מצד אימו, שמוליק פלג, בחשד שהיה מעורב בחטיפה של הילד. דודו של איתן, גיא פלג, סיפר בריאיון ראשון לכאן חדשות: "בסופו של דבר הוא שב הביתה לקרובים שלו, למשפחה המורחבת שאוהבת אותו. איתן שב לארץ לפי בקשת הוריו. הם הלכו ללמוד באיטליה, הם אף פעם לא תכננו להשתקע שם".

מאז שידור הריאיון, נערכו שתי שיחות ראשונות בין איתן לדודתו איה. כבר חודשים שבין שני צדי המשפחה מתקיים מאבק על הילד. מהצד של אמו, טל בירן, עומדים סבו וסבתו כמו גם האחות גלי פלג, ומן הצד האחר הדודה איה, אחות של אביו של איתן, עמית בירן.

איתןנפצע באורח קשה בתאונת הרכבל הקטלנית שאירעה בחודש מאי בצפון איטליה וגבתה את חייהם של 14 בני אדם. הוא היה הניצול היחיד בתאונה מבני משפחתו שנהרגו - הוריו, עמית וטל בירן, זוג ישראלים שלמדו ועבדו באיטליה, אחיו בן השנתיים תום וסבה וסבתה של אימו שהגיעו לביקור. איתן, שאושפז בבית חולים מקומי, שב להכרה כמה ימים לאחר התאונה.