כלי החפירה שאותרו

בלעדי: תמונות ראשונות של כלי החפירה ששימשו את הנמלטים מכלא גלבוע

הכלים שאותרו: עט שחוברה לה חתיכת מתכת וראש של קולב • עורך דינו של מפקד מבצע הבריחה סיפר לתקשורת הפלסטינית: הם התכוונו להגיע לשטחים, אך לא הצליחו לנווט
משה שטיינמץ
17 בספטמבר 2021
20:06

בריחת האסירים מכלא גלבוע: כלי חפירה ששימשו את ששת האסירים הנמלטים מכלא גלבוע אותרו, ותמונותיהם הוצגו לראשונה הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. הכלים שנמצאו - עט שחוברה לה חתיכת מתכת וחתיכה מקולב. 

עורך דינו של עארדה: הוא ניסה להגיע לשטחים

האסיר מחמוד עארדה נפגש היום עם עורך דינו בפעם השנייה מאז שנלכד בנצרת. לפי מקורות פלסטינים, בסיום הפגישה, חשף עורך דינו פרטים חדשים על בריחת עארדה וחמשת חבריו מתאם בכלא. 

אחרי שנפתח הפתח ברצפת התא, סיפר עורך הדין, הצליחו האסירים להגיע לחלל מתחת לבית הכלא, שם מצאו כלי בנייה כמו מוטות ברזל ופיסות מתכת נוספות ששימשו בשעתו, לפי דברי מחאג'נה, לשם בניית הכלא - והושארו במקום. 

המקורות הפלסטיניים מדווחים כי עארדה, איש הג'יהאד האסלאמי, שב והכחיש בפגישתו עם עורך הדין רסלאן מחאג'נה כי הוא וחברו האסיר יעקוב קאדרי נתפסו לאחר שביקשו מזון מתושבים בנצרת. לדבריו, הוא כלל לא נתקל בערבים ישראלים והדיווחים על כך שתושבים בנצרת הסגירו אותם נועדו לפלג את בני העם הפלסטיני.

עורך דינו של עארדה הוסיף כי מיד לאחר הימלטם מהכלא, פנו ששת האסירים לכפר נאעורה שם התקלחו במסגד. הם רצו להמשיך בדרכם לשטחים אך נמנעו מלנסות זאת משום שלא היו בידיהם עזרי ניווט ומפני ששמעו ברדיו על המצוד הנרחב אחריהם.