אביגדור קהלני

"הרגשתי שחרב מונחת לי על הגב": אביגדור קהלני מתאושש

תת אלוף בדימוס והשר לשעבר מחלים בביתו לאחר שנאבק עם חיידק טורף. בריאיון לכאן חדשות מספר גיבור ישראל על הכאבים החריגים ששלחו אותו לבדיקה ומשם לאשפוז ארוך באיכילוב - אותו הוא מסכם כאחת המערכות הקשות בחייו: "חשבו שאני כמעט מחזיר ציוד. התחלתי לחשוב אילו פינות לא סגרתי"
השבוע
18 בספטמבר 2021
08:02
עודכן ב 11:47

תת אלוף בדימוס והשר לשעבר אביגדור קהלני שוחרר בתחילת החודש מבית החולים איכילוב, לאחר שאושפז במצב קשה במשך כשלושה שבועות בעקבות חיידק טורף. בריאיון ליאיר ויינרב בתוכנית השבוע בכאן 11 סיפר אתמול (שישי) קהלני כי הכאבים שחש פחתו משמעותית וכי הוא שמח לחזור הביתה.

צפו בריאיון עם קהלני

"אני באשפוז בית ומחובר לאנטיביוטיקה, בתקווה שעוד חודש יודיעו לי שהצליחו לחסל את החיידק. אני במצב אחר כבר - הולך ומסתובב, כבר לא כואב לי כמו שכאב". עוד מספר קהלני בן ה-77 איך המערכה מול החיידק הטורף החלה. "זה התחיל מאוד מוזר. קמתי באמצע הלילה עם כאבים חזקים בגב וקדחתי עם חום 39. אי אפשר היה להזיז אותי, פינו אותי לביה"ח וביקשתי שיטשטשו אותי. אי אפשר היה לגעת בי, הרגשתי שחרב נעוצה לי בעמוד השידרה".

האזינו לריאיון עם אביגדור קהלני בכאן רשת ב

מי שמורגל במלחמות ומחזיק בשלושה עיטורים של צה"ל, היה צריך להיאבק הפעם באויב מסוג אחר - וגם כאן, הוא לא וויתר. "אחרי חמישה ימי אשפוז, אמרו לי קרובי משפחה שמדברים ברחוב על זה שאני כמעט מחזיר ציוד. במלחמת ששת הימים הודיעו להורים שלי שאין סיכוי שאחיה, אבל אני ניצחתי. גם כאן, באישפוז, ידעתי שמדובר במשהו גדול ממני. התחלתי לחשוב אילו פינות עוד לא סגרתי". 

ימי האשפוז: "אני פה, ולא הולך לשום מקום"

לפני כחודש אושפז השר לביטחון הפנים לשעבר באיכילוב. ביום השני לאישפוזו שלח קהלני מסר מבית החולים: "אני חי, אני פה ואני לא מתכוון ללכת לשום מקום. אני מרגיש הרבה כאבים אבל אין פה סכנה לחיים. אני רוצה להודות לכל אלה שהתעניינו בשלומי. המשפחה שלי עוטפת אותי והטיפול בי יפה".

קהלני בן ה-77 מחזיק בשלושה עיטורים - עיטור הגבורה ממלחמת יום הכיפורים, עיטור המופת ממלחמת ששת הימים ועיטור הנשיא על תרומתו למדינת ישראל. בין השנים 1992-1996 שימש כחבר הכנסת מטעם מפלגת העבודה, ואז כחבר הכנסת מטעם מפלגת הדרך השלישית, אותה הקים ועמד בראשה עד 1999.

כשר לביטחון הפנים כיהן בין השנים 1996-1999. קהלני נולד וגדל בנס ציונה, בנם של משה ושרה שעלו בילדותם מעדן שבתימן. במלחמת ששת הימים פיקד על פלוגת טנקי פטון בגדוד 79 המחודש, שלחמה בצפון סיני, ונפצע קשה בקרב הג'יראדי. הוא סבל מכוויות בכ-60% משטח גופו, אושפז למשך כשנה, ועבר 12 ניתוחים פלסטיים. על לחימתו בקרב הוענק לו צל"ש, שמאוחר יותר הומר לעיטור המופת.