גבול עזה, ארכיון
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

צה"ל עצר 3 חשודים עם סכינים לאחר שניסו לחצות מעזה לישראל

החשודים ניסו לחצות את מרחב המכשול בצפון הרצועה, הם הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון • דיווח: ישראל חזרה בה מהתניית שיקום הרצועה בסוגית השבויים והנעדרים
איתי בלומנטל ואלון אמיצי
18 בספטמבר 2021
11:16

‏לוחמי צה"ל עצרו היום (שבת) שלושה חשודים שניסו לחצות את מרחב המכשול בצפון רצועת עזה. על החשודים נתפסו כלי לחיתוך הגדר וסכינים. מצה"ל נמסר כי החשודים הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון.

כמו כן, מקור בארגוני הטרור בעזה מסר לעיתון הפלסטיני "אל איאם" שהמתווכים העבירו מסר לפיו ישראל חזרה בה מהתניית שיקום הרצועה בסוגית השבויים והנעדרים. לפי המקור ארגוני הטרור נתנו למתווכים פרק זמן להפעיל לחץ על ישראל שנגמר באמצע השבוע שעבר, והוא זה שהוביל לויתורים של ישראל, שלדבריו צפויה לתת עוד הקלות בימים הקרובים.

ההקלות האחרונות הם אלו שהובילו לשבוע השקט האחרון. לדברי המקור, השקט יימשך כל עוד ההקלות ימשכו, אך הוא יכול "להתנדף ברוח" אם ישראל תפתח בפעילות צבאית בגדה, וספציפית בג'נין כפי שדובר לאחרונה.

שלשום, העיתון הפלסטיני "אל איאם" דיווח כי משלחת ביטחונית ממצרים תצא בשבוע הבא לעזה ולישראל כדי לדון בעסקת חילופים השבויים. זאת לאחר שאתמול דיווח העיתון הלבנוני "אל אח'באר" שהמשלחת תעסוק גם בסוגיית ההסדרה ובהפסקת אש ארוכת טווח בעזה. 

בתוך כך, שני אתרים פלסטיניים דיווחו שחמאס עצר בשלישי שני פעילי ג'יהאד אסלאמי בצפון רצועת עזה, בחשד שירו רקטות אל ישראל בתחילת השבוע. על פי הדיווחים, הג'יהאד דורש שחמאס ישחרר את העצורים לאלתר ומתנהלים מגעים בנושא.

כמו כן, העיתון הפלסטיני "אלקודס" דיווח כי הושגה התקדמות במגעים בין קטר לישראל סביב תשלום המשכורות לפקידי ממשל חמאס ברצועת עזה. מקורות פלסטינים מסרו לעיתון כי נבחנים שני מנגנונים לתשלום המשכורות, אך נמנעו מלפרט מה הם.

ביום שני האחרון, לאחר לילה שלישי ברציפות של חילופי אש ברצועה, בעיתון הלבנוני אל אחבאר דווח על מסר חריף שהעבירה ישראל לפלגים ברצועת עזה. לפי הדיווח, המצרים מסרו לעזתים שאם השיגורים לעבר ישראל ימשיכו, התגובה שלה תהיה "אלימה מאוד". 

קודם לכן, שוגרה רקטה לעבר עוטף עזה, ויורטה על ידי כיפת ברזל. גבר וילד נפצעו בדרכם למרחב המוגן. ירי הרקטה נענה בתקיפות של חיל האוויר ברצועה. בזמן פעילות חיל האוויר נורתה רקטה נוספת לעבר העוטף, שיורטה גם כן.