איתן בירן

קרוב המשפחה שהגיש את התלונה בגין חטיפה נפגש עם איתן בישראל

משפחת פלג הודיעה שחגי, דודו של איתן מצד אביו, ואשתו שהו במחיצת הילד בפרטיות ושיחקו איתו קצת יותר משעה
ורד פלמן
18 בספטמבר 2021
12:32

המאבק על איתן בן ה-6: קרוב המשפחה שהגיש את התלונה בגין חטיפה נפגש היום (שבת) עם הילד בישראל. ממשפחת פלג נמסר כי חגי, דודו של איתן מצד אביו, ואשתו ביקרו את איתן בביתו של שמוליק, סבו של הילד. עוד נמסר כי השניים שהו במחיצתו של איתן בפרטיות ושיחקו איתו קצת יותר משעה.

משפחת בירן מסרה דרך פרקליטיהם, עורכי הדין שמואל מורן ואבי חימי, כי ״אנו סבורים שבעת הזו הדבר הראוי והמתחייב הוא לשמור על צנעת הפרט ועל פרטיותו המוחלטת של איתן. יחד עם זאת, למרבה הצער אנו מודאגים ממצבו. הגם שאיתן נראה במצב גופני טוב, מדאיג היה להיווכח כי ניכרים באיתן הקטן סימנים ברורים של הסתה ושטיפת מוח, בין היתר בכך שדיקלם משפטים מחוץ לקונטקס ומסרים שתולים, שללא ספק מקורם בהסתה".

אתמול, לפי דיווחים בכלי תקשורת איטלקיים, קונסול איטליה בתל אביב ראה את איתן בנוכחות סבו, שמואל פלג, צוות השגרירות טען שאיתן "נראה במצב בריאותי טוב". גורמים ישראלים, לפי הדיווחים, סייעו למפגש הזה שנועד "לאמת את המצב המשפחתי שהילד כרגע נמצא בו".

איה בירן-נירקו, האפוטרופסית ודודתו של בן ה-6, צפויה להגיע לישראל בימים הקרובים - כך פורסם בכאן רשת ב. השבוע נציג מטעמה הגיש לבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב תביעה להשבת קטין חטוף על פי אמנת האג. יחד עם התביעה, הוגשה גם בקשה להעביר את איתן לחזקתה כשתגיע לארץ.

משפחת פלג, שבחזקתה נמצא בן ה-6 כיום, מתנגדת להעברתו לדודתו, ונקבע כי תגיש את תגובתה עד יום ראשון. ביום שלישי נחקר סבו של איתן מצד אימו, שמוליק פלג, בחשד שהיה מעורב בחטיפה של הילד. דודו של איתן, גיא פלג, סיפר בריאיון ראשון לכאן חדשות: "בסופו של דבר הוא שב הביתה לקרובים שלו, למשפחה המורחבת שאוהבת אותו. איתן שב לארץ לפי בקשת הוריו. הם הלכו ללמוד באיטליה, הם אף פעם לא תכננו להשתקע שם".

מאז שידור הריאיון, נערכו שתי שיחות ראשונות בין איתן לדודתו איה. כבר חודשים שבין שני צדי המשפחה מתקיים מאבק על הילד. מהצד של אמו, טל בירן, עומדים סבו וסבתו כמו גם האחות גלי פלג, ומן הצד האחר הדודה איה, אחות של אביו של איתן, עמית בירן.

איתן נפצע באורח קשה בתאונת הרכבל הקטלנית שאירעה בחודש מאי בצפון איטליה וגבתה את חייהם של 14 בני אדם. הוא היה הניצול היחיד בתאונה מבני משפחתו שנהרגו - הוריו, עמית וטל בירן, זוג ישראלים שלמדו ועבדו באיטליה, אחיו בן השנתיים תום וסבה וסבתה של אימו שהגיעו לביקור. איתן, שאושפז בבית חולים מקומי, שב להכרה כמה ימים לאחר התאונה.