ברק חורי
צילום: באדיבות המשפחה

הורי הילד שנדרס למוות בכיפור: "ברק ניצל כל דקה בחיים"

הוריו של ברק חורי בן ה-12 מדברים לראשונה מאז הטרגדיה, ומספרים על ילד מחונן, צייר מוכשר, פסנתרן, ומי שיזמות טכנולוגית הייתה בדמו. כעת הם מבקשים להנציח את זכרו על ידי השלמת פרויקט טכנולוגי שלא הספיק לסיים
איתי שיקמן
18 בספטמבר 2021
19:57

שלושה ימים אחרי הטרגדיה בערב יום הכיפורים, הוריו של ברק חורי בן ה-12, שנדרס למוות בכביש 4 בעת שרכב על אופניו, מדברים לראשונה. בריאיון לכאן חדשות הם מספרים הערב (שבת) על ילד מחונן, צייר מוכשר, פסנתרן, ומי שיזמות טכנולוגית הייתה בדמו: "ברק ניצל כל דקה בחיים, הוא פעל כאילו היה על זמן שאול".

צופית ואיציק חורי סיפרו כי ברק, שהיה הילד האמצעי מבין שלושה ילדים, ביקש כבר תקופה ממושכת לנסוע לחבר הטוב ביותר שלו, שגר בפתח תקווה, ביום הכיפורים. באותו היום, מספרים ההורים, הוא התארגן לנסיעה, הכין מפות ודרכי הגעה, ויצא לדרך. "הוא הכין תיק עם שלוקר ואוכל, קסדה ונצנצים והכול, הוא היה פיקס. הוא יצא בלי להגיד שלום. מרוב ההתרגשות הוא הלך", מספרת האם צופית.

האב איציק דיבר על הדרך שבה נודע להם על התאונה: "התקשרנו אליו, והוא לא ענה. כמה פעמים". צופית ממשיכה: "פניתי למשטרה, עשו איכון לטלפון, ואז הופיעו לי פתאום פה שני שוטרים. לקחו אותנו לבילינסון. כשנכנסנו, להקת רופאים נכנסו לחדר וכבר הבנתי לפי מספר הרופאים שהמצב גרוע מאוד. רבע שעה מהרגע שהגענו לבית החולים כבר נגמר הסיפור".

ההורים מסרבים להתייחס ישירות לנהג הפוגע, ערן אזולאי, שבבדיקת ינשוף נמצא כי נהג שיכור - נתון של 492 בבדיקה, פי 2 מהמותר. כשנשאלו ההורים של ברק אם הם כועסים, השיבה האם: "יעזור לי לכעוס? זה לא יחזיר לי את הילד".

"מרוב התרגשות הוא לא אמר שלום". ברק חורי (צילום: באדיבות המשפחה)

בחדשות השבת בכאן 11 דווח היום שכחלק מחקירת התאונה, המשטרה אספה אתמול בבוקר את מצלמות הדרך של נתיבי ישראל בכביש 4. התאונה עצמה לא תועדה, אך ממידע שהגיע לכאן חדשות עולה כי בעשר הדקות שלפני האירוע תועדו כמה כלי רכב חולפים באזור, כולם נסעו במהירות יחסית רגילה לכביש 4. אין בידי המשטרה תיעוד של רכב מזגזג או רכב שנוסע בצורה חריגה לפני התאונה.

הוריו של ברק חורי שנדרס למוות

הנהג החשוד, ערן אזולאי, כבר הורשע פעמיים בעבירות של נהיגה בשכרות, אחת מהן כשהיה כבר מעורב בתאונת דרכים. נוסף על כך, יש לו עוד עשרות עבירות תנועה. מחר יתקיים דיון שני בהארכת מעצרו של אזולאי, לאחר שבית המשפט האריך את מעצרו בצאת יום כיפור רק עד ליום ראשון, וזאת למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו לפרק זמן ממושך. לפי גורם המעורה בפרטים, בידי המשטרה ראיות רבות שמחזקות את החשדות נגד הנהג. עורכי דינו של אזולאי סירבו להתייחס.

כחלק מאהבתו הגדולה ליזמות טכנולוגית, בשנה האחרונה עמל ברק על פיתוח של רובוט שייעודו זיהוי מקורות של אש וכיבוי דליקות עם חומרי עיכוב בערה, כשכל מקור החשמל של הרובוט הוא אנרגיה סולרית. ברק לא הספיק לסיים את הרובוט ועכשיו משפחתו מבקשת להנציח את זכרו דרך השלמת הפרויקט, וביסוסו ככלי לימודי לילדים אחרים. לצורך כך פתחו במשפחה בקמפיין מימון המונים באמצעות אתר GIVEBACK. שם הפרויקט: "הרובוט של ברק חורי".

לתרומות לפרויקט הרובוט של ברק חורי - לחצו כאן