בית חולים
צילום: דוד כהן, פלאש 90

שמונה בני 40-35 שלא התחסנו מאושפזים במצב קריטי

חשש במשרד הבריאות ממספר החולים הצעירים במצב קריטי. בסוף השבוע נרשמה עלייה במספר החולים במצב קשה, שעומד על 717
קטי דור
18 בספטמבר 2021
23:26

שמונה צעירים בני 40-35, לא מחוסנים ומרביתם ללא גורמי סיכון, מחוברים למכונת אקמו, ומאושפזים במצב קריטי לאחר שחלו בקורונה. כך פורסם היום (שבת) בחדשות השבת. בכירי משרד הבריאות מוטרדים מהעלייה במספר הצעירים במצב קריטי, ואומרים כי הנתונים תומכים בסברה שזן הדלתא אלים יותר.

בתוך כך, משרד הבריאות עדכן הערב על עלייה במספר החולים במצב קשה, ומספרם עומד על 717, מתוכם 195 מונשמים. אתמול אובחנו כמעט 4,900 מאומתים, מבין כ-90 אלף בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 5.6%. היום מתו ארבעה חולי קורונה ובכך הגיע ל-7,507 מספר הישראלים שמתו מהנגיף.

מארגון "יד שרה" נמסר הערב כי "ההתעלמות של שר הבריאות ממשבר החמצן, מביאה לעלייה מסוכנת במספר המאושפזים במצב קשה בבתי החולים. לאחר שבימים האחרונים אזל מלאי מחוללי החמצן ברוב סניפי יד שרה, נרשמת עלייה חדה במספר חולי הקורונה המאושפזים במצב קשה".

עוד פורסם בחדשות השבת כי במשרד הבריאות בוחנים שתי אופציות לבדיקות מסיביות של תלמידים בפרויקט "מגן חינוך": בדיקת PCR לכל ילד פעם בשבוע, או שתי בדיקות אנטיגן מהירות בכל שבוע. גורמים מקצועיים אומרים כי בדיקת PCR לכל ילד פעם בשבוע אינה ישימה, והדבר יוסיף עוד כ-200 אלף בדיקות כאלו ביום - דבר שלא ניתן ליישום עבור המעבדות שגם כך עמוסות.

בד בבד, ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, אמרה הערב בריאיון לחדשות השבת שמשרד הבריאות אינו מתכוון לשנות את מדיניותו כלפי החיסון במנה השלישית בעקבות החלטת הרשויות האמריקניות להגביל בשלב זה את מנת הבוסטר לבני 65+ בלבד.

עוד אמרה ד"ר אלרעי פרייס כי היא לא הופתעה מהחלטת מנהל המזון והתרופות האמריקני (ה-FDA): "הם מקבלים החלטות עבור האזרחים האמריקנים על סמך נתוני התחלואה בארצות הברית, ולכן החלטתם נכונה. ארצות הברית מפגרת אחר ישראל במבצע החיסונים".

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר הערב כי "ה-FDA החליט ללכת בדרכה של ישראל. מעריך שיאשרו בהדרגה את הרחבת החיסון לעוד קבוצות גיל".