אריק אלפסי, ארכיון
צילום: איגוד הכדורסל

מאמן הכדורסל אריק אלפסי מת מקורונה בגיל 49

אלפסי שאימן בעבר את נבחרת הנוער של ישראל וגם בכמה מקבוצות ליגת העל אושפז לפני כשלושה שבועות
ליאן וילדאו
22 בספטמבר 2021
07:10

מאמן הכדורסל אריק אלפסי הלך היום (רביעי) לעולמו, לאחר שחלה בקורונה ואושפז לפני כשלושה שבועות. אלפסי, בן 49, היה בעבר מאמן נבחרת הנוער של ישראל וגם עוזר מאמן הנבחרת הבוגרת. הוא אימן בכמה מועדונים בליגת העל ובלאומית ובהם עירוני אשקלון, ברק נתניה, עירוני נהריה והפועל אילת.

בשנת 2010 זכה אלפסי בתואר מאמן העונה בליגת העל כשאימן את קבוצת ברק נתניה. כמאמן זכה גם באליפות ובגביע המדינה לנוער עם קבוצת מכבי נתניה וגם באליפות ליגת העל לתיכונים עם תיכון שרת נתניה. הלוויתו של אלפסי תתקיים היום, בשעה 15:00, בבית העלמין אביחיל.

מאמן הפועל תל אביב, דני פרנקו, חברו של אלפסי, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי אלפסי התחסן בשתי מנות והיה בריא בדרך כלל. "מצבו הקשה מאוד ידוע כבר מספר שבועות, ועדיין לא יכול לעכל ולמצוא את המילים. מה עוד אנחנו צריכים לעשות כדי לראות את המשפחה שלנו לעוד יום אחד? אין מילים", צייץ פרנקו.

במנהלת הליגה הודיעו כי יפתחו את המשחק הערב במסגרת רבע גמר גביע ווינר בדקה של מחיאות כפיים לזכרו של אלפסי. שחקני שתי הקבוצות יענדו סרט שחור. שר התרבות והספורט חילי טרופר ספד לאלפסי: "הצטערתי לשמוע על מותו של מאמן הכדורסל הבכיר אריק אלפסי ז"ל. אריק הטביע חותם בעולם הכדורסל הישראלי והליכתו בטרם עת היא אבידה קשה עבור עולם זה וכמובן עבור משפחתו. אני מבקש להשתתף בצער המשפחה, יהי זכרו ברוך".