הבניין שפונה בקריית אליעזר

בשל חשש מקריסה: כ-40 דירות פונו בשכונת קריית אליעזר בחיפה

הבניין פונה בעקבות דיווח על פיצוץ שנשמע במבנה וסדקים בקירות. כמה שעות לאחר מכן, ואחרי בחינת הבניין על ידי העירייה, אושר לדיירים לשוב לדירותיהם
חן ביאר
19 בספטמבר 2021
15:23
עודכן ב 18:24

בשכונת קריית אליעזר בחיפה פונה היום (ראשון) בניין בשל חשש לקריסה. מדובר על "בניין רכבת" שבו 40 דירות, בגובה ארבע קומות המחולק לארבע כניסות שונות. מכיבוי והצלה נמסר כי התקבל דיווח על פיצוץ במבנה וסדקים בקירות של דירות ברחוב אחווה בשכונה. פקד תחנת חיפה קיבל החלטה על פינוי המבנה מדייריו עד הגעת גורמי מקצוע מאגף ההנדסה של עיריית חיפה. כעבור כמה שעות הותר לתושבים לשוב לבתיהם, לאחר בחינה של העירייה. עוד הוחלט כי העירייה תתקין היום רגלי תמיכה כפתרון זמני עד לטיפול יסודי בתפר המבנה.

ביום שישי פונו דיירי בניין ברחוב שבטי ישראל בגבעת אולגה פונו מדירותיהם בשל חשש מקריסה. על הפינוי הורה מהנדס עיריית חדרה. המשפחות ממתינות למהנדס מטעם כוחות הכיבוי וההצלה. יום קודם לכן הורה מפקד תחנת בני ברק בכבאות והצלה על פינוי מבנים שבסכנת קריסה. בריאיון לכאן רשת ב הוא סיפר: "התושבים מעידים שהסדקים נמצאים שם כבר כשנתיים-שלוש. סדק מתרחב עם הזמן, ואתמול בהערכת המצב הוכרע שהמבנים בסכנת קריסה מיידית ומוחשית". 

האזינו לריאיון עם ג'קי בנימיני

זמן קצר לפני כניסת יום הכיפורים, פונו 15 משפחות משלושה בניינים בקריית שמונה לאחר שהתגלה סדק בקיר תומך של אחד הבניינים. הפינוי בוצע בעקבות תלונה של דיירת על רעש חזק ששמעה. היום קיימו נציגי העירייה וחברת עמידר סיור באחד הבניינים, ואמרו שהחלטה לגבי גורלו תתקבל בתחילת השבוע.