ואליד טאהא
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

"לא נשב בחיבוק ידיים כלפי כל מלחמה": ח"כ טאהא מרע"ם נשאל לתגובתו במקרה של תקיפה בעזה

יו"ר ועדת הפנים התייחס בריאיון לרדיו מכאן לדברי רה"מ לפיהם רע"ם לא תתנגד לפעולה בעזה: "בנט יכול להגיד את מה שהוא רוצה ואנחנו נגיד את מה שאנחנו רוצים". דובר חמאס תקף את טאהא על דבריו: "מעיד על התנתקות מהזהות הפלסטינית"
סולימאן מסוודה
19 בספטמבר 2021
15:42
עודכן ב 23:21

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ ואליד טאהא מרע"ם, אמר היום (ראשון) כי מפלגתו לא תשב בחיבוק ידיים כלפי כל מלחמה. הוא אמר את הדברים בתשובה לשאלה מה תעשה מפלגתו בעת תקיפה בעזה, בריאיון לרדיו מכאן בערבית. "אנחנו לא יכולים להתעלם ממצב זה ואיננו רוצים שזה יקרה אבל אנחנו לא נקדים מצבים כאלה", אמר טאהא.

טאהא נשאל מה הוא חושב על דברי ראש הממשלה נפתלי בנט לפיהם רע"ם לא תתנגד לשום פעולה נגד עזה וענה: "בנט יכול להגיד את מה שהוא רוצה ואנחנו נגיד את מה שאנחנו רוצים. אנחנו כערבים-פלסטינים לא יכולים לשבת בחיבוק ידיים כלפי כל מלחמה גם נגד עזה וגם חוץ מעזה. אנחנו רוצים שבני עמנו הפלסטיני יחיו. אנחנו רוצים שעזה תהיה חופשית ותשוקם ושאנשיה יחיו בביטחון - מבלי שיהיו מאוימים במלחמות. זוהי עמדה נחרצת".

בסוגיית בריחת ולכידת האסירים אמר יו"ר ועדת הפנים: "עניין האסירים קשור בכיבוש. נוכחות האסירים בבתי הכלא קשורה בכיבוש. הכיבוש גורם להתנגדות וההתנגדות מובילה לכליאת אסירים". 

בנושא אחר התייחס ח"כ טאהא ליריבות מול הרשימה המשותפת ושיגר לעברם עקיצה: "הם כבר לא חלק מהמשחק", אמר.

בעקבות דברי טאהא, דובר חמאס, עבד א-לטיפ אל-קאנוע, יצא נגדו בחריפות: "הצהרותיו המהוססות בנוגע לשאלת הישארותם בממשלה במקרה של תוקפנות נגד עזה הן מעידה ברמה הלאומית והערכית, ובגדר התנתקות מהזהות הפלסטינית הערבית".