ערן אזולאי

דריסת הילד ברק חורי: הנהג החשוד סירב לקבל טיפול

פרסום ראשון: במסמך ששלחה קצינת המבחן של ערן אזולאי בשנת 2017, היא קבעה שלא ניתן לשלול הישנות מקרים של נהיגה בשכרות בעתיד, מכיוון שאזולאי מסרב לקבל טיפול לבעיית ההתמכרות שלו לאלכוהול
איתי שיקמן
19 בספטמבר 2021
21:59

פרסום ראשון: ערן אזולאי, הנהג החשוד בדריסתו למוות של ברק חורי בן ה-12, סירב לקבל טיפול לבעיית ההתמכרות שלו לאלכוהול. במסמך ששלחה קצינת המבחן שלו בשנת 2017, ושפורסם לראשונה היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11, היא קבעה שלא ניתן לשלול הישנות מקרים של נהיגה בשכרות בעתיד, מכיוון שאזולאי מסרב לקבל טיפול. 

אזולאי השתתף בסדרה של 16 מפגשים שמטרתם מניעת נהיגה תחת השפעת אלכוהול. במסמך של קצינת המבחן שנשלח לבית המשפט נכתב: "הגעתו (למפגשים) אופיינה בחוסר יציבות ובדיקת גבולות... התרשמנו מצריכת אלכוהול לא מבוקרת וסוגיה זו דוברה עמו לאורך הסדנה, וכן הוצע לו לקחת חלק בטיפול ייעודי לבעיה... ערן שלל המשך טיפול בנושא זה, על כן אנו סבורים כי לא ניתן לשלול הישנות עבירות דומות".

במסמך של קצינת המבחן נכתב גם שב-2015 בית המשפט גזר על אזולאי עונש קל של 350 שעות לתועלת הציבור. אלא שאזולאי לא ביצע את העונש שהוטל עליו, וארבע עמותות ועיריות שאליהן נשלח כדי לבצע את השעות דיווחו כי הוא בעייתי. קצינת המבחן כתבה לשופט: "ערן משתמש בתקשורת מגמתית כדי לקדם (את) האינטרסים שלו, מגלה חוסר רצינות ואחריות לביצוע הצווים שהוטלו עליו, ושתי מסגרות אליהן הופנה, ביקשו כי יסיים הקשר עמן עוד טרם החל בביצוע השעות, וזאת לנוכח התנהלותו הבעייתית".

מעצרו של אזולאי הוארך היום בחמישה ימים. הוא חשוד בהמתה בקלות דעת, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים ועבירות נוספות. אזולאי ביצע בדיקת ינשוף, לפיה התגלה שנהג תחת השפעת אלכוהול, אך סירב לבדיקת דם. השופט הדגיש בהחלטתו את עדת הראייה, בדיקת הינשוף ואת עברו התעבורתי של הנהג – לו שלוש הרשעות קודמות של נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים.

הוריו של ברק, צופית ואיציק חורי, סיפרו אתמול בריאיון לכאן חדשות על ילד מחונן, צייר מוכשר, פסנתרן, ומי שיזמות טכנולוגית הייתה בדמו: "ברק ניצל כל דקה בחיים, הוא פעל כאילו היה על זמן שאול". ההורים סיפרו שברק ביקש כבר תקופה לנסוע לחבר שגר בפתח תקווה ביום כיפור. "הוא הכין תיק עם שלוקר ואוכל, קסדה ונצנצים והכול, הוא היה פיקס. הוא יצא בלי להגיד שלום. מרוב ההתרגשות הוא הלך", סיפרה אימו.