הבלוגרית הנעדרת בארה"ב גבי פטיטו
צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של גבי פטיטו

הרשויות בארה"ב מעריכות: גופה שנמצאה בוויומינג שייכת לגבי פטיטו

סוכנים שסרקו אתרי קמפינג איתרו את הגופה • בלוגרית הטיולים בת ה-22 נעלמה בסוף אוגוסט, בן הזוג בריאן לונדרי שטייל איתה סירב לשתף פעולה. בני משפחתו דיווחו בשישי שגם הוא נעלם, ובחיפושים אחריו משתתפים כוחות משטרה רבים - ואף כוחות FBI. משפחתה של פטיטו טוענת: "הוא לא נעדר, הוא מתחבא"
מערכת כאן חדשות
20 בספטמבר 2021
03:42

פרשת היעלמותה של בלוגרית הטיולים האמריקנית: במדינת וויומינג שבמרכז ארה"ב נמצאה הלילה (שני) גופה, והרשויות מעריכות כי מדובר בגבי פטיטו. הודעה נמסרה למשפחתה. הבולשת הפדרלית מסרה כי סוכנים שסרקו אתרי קמפינג איתרו את הגופה. האזור נחסם והחקירה נמשכת. עוד נמסר כי סיבת המוות טרם נקבעה.

יצאו ביחד למסע זוגי בפארקים הלאומיים, שהתחיל שמח. פטיטו ובן זוגה לונדרי 

פטיטו בת ה-22 ובן זוגה, בריאן לונדרי, יצאו בחודש יוני לטיול בפארקים הלאומיים במערב ארצות הברית - מסע בטבע בוואן פורד לבן השייך לבלוגרית. לפי משפחתה, היא "התרגשה מאוד לחלוק את חוויותיה עם משפחתה וברשתות החברתיות", ושמרה על קשר עקבי עמם במהלך מסעותיה, עד שהקשר בין הצדדים נותק לקראת סוף אוגוסט.

לונדרי שב לבדו לבית הוריו בפלורידה בתחילת החודש, וכעבור עשרה ימים דיווחה משפחתה של פטיטו למשטרה כי היא נעדרת. בינתיים נעלם גם לונדרי. הוא נראה בפעם האחרונה ביום שלישי שעבר והחיפושים אחריו נמשכים.

ביום שבת פתחו הרשויות במבצע חיפושים, בהשתתפות כ-50 שוטרים ואף צוות FBI, שהתמקדו תחילה בשמורת הטבע "קרלטון" שבפלורידה. במהלך מסיבת עיתונאים בסוף השבוע אמר דובר משטרת נורת' פורת, ג'וש טיילור, כי בריאן לונדרי "נמצא תחת לחץ עצום" לספק תשובות באשר להיעלמותה של פטיטו.

פרשת ההיעלמות של כוכבת הרשת הפוטוגנית הציתה את סקרנותם של מיליוני משתמשים בטיקטוק, שמנסים להרכיב את חלקי הפאזל השונים באמצעות פרסומיה האחרונים והפרטים הידועים. טענותיה של אחת הגולשות אף נבדקות על ידי המשטרה, לאחר שפרסמה בחשבון האישי שלה כי היא ובן זוגה נתקלו בלונדרי ב-29 באוגוסט.

היא העידה כי היה לבדו והציע להם 200 דולר אם ייתנו לו טרמפ. עוד אמרה כי במהלך שיחה שניהלו בנסיעה, הוא טען שישן באוהל מספר ימים. מירנדה בייקר, בעלת החשבון אמרה שהסיטואציה נראתה לה מוזרה כי הוא לא היה מלוכלך ולא נראה כאילו היה בשטח כפי שטען. היא סיפרה כי כשהגיעו ליעדו של לונדרי הוא מיהר לצאת מהרכב.

ב-12 באוגוסט התקבל דיווח מצוקה במשטרה המקומית על הזוג וצוות השוטרים שניגש לבדוק את התלונה טען כי נראה שהשניים נגררו למאבק פיזי לאחר ריב קשה. למרות זאת, כך כתב השוטר בדוח, שניהם דיווחו כי הם מאוהבים ומאורסים ולא רצו להגיש תלונה. בדוח תוארה פטיטו כ"מבולבלת ובסערת רגשות".

המשטרה פרסמה את תיעוד מצלמות הגוף של השוטרים שהיו מעורבים באירוע, בו נראית פטיטו בוכה בתוך הרכב ואומרת לשוטרים: "הוא נעל אותי מחוץ לרכב לפני. הוא אמר שאני צריכה להירגע, אבל אני כבר רגועה". היא הוסיפה שהשניים רבו כל הבוקר והיא סובלת מהפרעה טורדנית כפייתית (OCD) מה שמשפיע לפעמים על מצב רוחה.

הפעם האחרונה שמשפחתה של פטיטו שמעה ממנה הייתה ב-30 באוגוסט. במהלך השבוע הזה המשטרה מאמינה כי הבלוגרית הייתה בגרנד טיטון - פארק לאומי בויומינג. עם זאת, במשפחה אמרו כי הודעת הטקסט האחרונה שנשלחה מהטלפון שלה לא באמת הייתה ממנה, ולאחר שהחדשות על היעדרותו של לונדרי פורסמו, המשפחה הודיעה: "הוא לא נעדר, הוא מתחבא".

View this post on Instagram

A post shared by Gabby (@gabspetito)

ב-1 בספטמבר לונדרי חזר לבדו לבית משפחתו בנורת' פורט שבפלורידה, איתו היה הוואן הלבן של פטיטו. צוות המשטרה שבדק את הרכב אמר כי "נמצא חומר מסוים" על המושבים שנלקח לבדיקה. ב-11 בספטמבר משפחתה של פטיטו דיווחה עליה כנעדרת במשטרת מחוז סופוק שבניו יורק, משם היא במקור. בשבוע שעבר משפחתה של פטיטו ועורכי דינה התחננו למשפחת לונדרי שישתפו פעולה עם החקירה: "בבקשה, אם למשפחתך או לך נשאר עוד כבוד כלשהו, בבקשה תגידו לנו היכן נמצאת גבי".