-
צילום: משטרת ישראל

נעצרו ראש כנופיית פשע באשדוד ו-15 עבריינים

החשודים, תושבי אשדוד, רמלה והפזורה הבדואית, הופללו ע"י סוכן משטרתי
אסף פוזיילוב
20 בספטמבר 2021
09:36
עודכן ב 12:31

המשטרה עצרה 16 גברים - תושבי אשדוד, רמלה והפזורה הבדואית - בחשד שהשתייכו לכנופייה שעסקה בסחר בסמים ובאמצעי לחימה, בסחיטה באיומים ובאלימות קשה. בין השאר נעצר מיכאל טנסקי, מי שנחשב עומד בראש כנופיית פשע באשדוד. מעצרו הוארך בעשרה ימים. הוא חשוד בחטיפה של אדם באיומים על חייו ועל אחרים. המעצרים התאפשרו הודות לפעילותו של סוכן סמוי במשך שלושה חודשים. מוסר כי הסוכן, שכונה "ניקיטה", היה בעברו עבריין משפיע באחת מכנופיות הפשע.

במשטרה מסרו כי "מטרת העל הייתה למוטט את יכולותיו ויסודותיו של אחד מכנופיות הפשיעה המשפיעות באופן ישיר על מפת הפשיעה בארץ ועל חיי האזרחים, ולפעול באופן כירורגי, תוך ביצוע עסקאות עם אותם עבריינים הפועלים תחת הכנופיה, שעיקר עיסוקה היה 'בקווי' סחר בסמים, סחיטה באיומים של 'דמי חסות' תוך נקיטת אלימות פיזית קשה ואכזרית, סחר ושימוש באמצעי לחימה, ובדרך זו להביא להפללת העומד בראשו".

המפכ"ל יעקב שבתאי אמר על כך ב"טקס פיצוח" במשטרה: "גם במערכה הזו אנו נוקטים בשיטת 'בתחבולות תעשה לך מלחמה'. לסוכן אני רוצה להודות על אומץ הלב, על התושייה ועל כך שבזמן קצר יחסית הצליח להביא תוצאות מרשימות, יחד עם המעטפת המשטרתית ובליווי הפרקליטות, באופן שמוטט את ארגון הפשיעה".