זירת הדריסה בנהריה

החשוד בדריסה בנהריה: לא הרגשתי שפגעתי במישהו

גורמים המעורים בפרטי החקירה אמרו שיש ראיות נוספות שקושרות את החשוד למעשה, למרות הכחשתו
חן ביאר
21 בספטמבר 2021
19:53

דריסת מתנדב המשטרה בנהריה - פרטים חדשים: החשוד בדריסה, תושב עראבה, מכחיש בחקירתו את המיוחס לו, וטוען שלא הבחין שפגע במישהו, ואם היה שם לב לכך, לטענתו, היה עוצר ומגיש עזרה. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב.

אחיו של החשוד הוא בעלי החברה שמבצעת את העבודות באתר שבו אירעה הדריסה, והחשוד עובד באותה החברה. בשנים האחרונות הדורס נחשד במעשה אלימות על רקע ניסיון לסחיטת כספים, אך בסופו של דבר לא הוגש נגדו כתב אישום. הוא מוכר בעראבה ובאזור, ובעבר היה יושב ראש של קבוצת כדורגל במגזר הערבי.

גורם המעורה בפרטי החקירה אמר כי יש ראיות נוספות שקושרות את החשוד למעשה למרות הכחשתו. השאלה היא אם ניתן יהיה לבסס ראיות שיראו כי מדובר ברצח בכוונה תחילה. במשטרה מתייחסים לתיק כתיק מרכזי, ומוטרדים מהקלות שבה הידרדר האירוע, שאמור היה להיות פשוט לטיפול, למוות של מתנדב ופציעה של שוטר.

מתנדב המשטרה שנהרג, חוסאם סג'ייר, יובא למנוחות מחר ביישובו ירכא. דודו של סג'ייר אמר בריאיון לחדשות הערב: "זה אסון כבד על המשפחה והכפר כולו. חוסאם בחר להתנדב היום במקום שוטר שחוגג את סוכות - ונפל. הרוצח התנהג באכזריות, ראה שני שוטרים שלא הכיר ודרס אותם".

המתנדב והשוטר הגיעו לאתר הבנייה בנהריה בעקבות תלונה על עבודה בחג וכחלק מפעילות לאיתור שוהים בלתי חוקיים. החשוד בדריסה מוכר כמי שמעסיק ומסיע שב"חים. שעות לאחר הדריסה, ובתום מצוד ארוך, נעצרו גם 11 שב"חים ליד ירושלים, ביניהם גם חשודים במעורבות בדריסה בנהריה שנמלטו מהזירה.

המפכ"ל קובי שבתאי התייחס לאירוע ואמר כי "מדובר בעליית מדרגה באלימות ותמרור אזהרה שצריך להדאיג את כולנו". בביקור אצל השוטר הפצוע בבית החולים בנהריה הוא הוסיף: "אנו מתייחסים לאירוע בחומרה, אך עוד לא מתייחסים לפרטים. נחכה למידע ממצלמות הגוף של השוטרים, גם שב"כ מעורב בחקירה". אביו של השוטר הפצוע אמר לכאן חדשות: "זו הפציעה השלישית שלו ב-20 שנות שירות במשטרה. הוא כבר נפצע בעזה ובירושלים".