אירוע ירי בחתונה בטייבה

הרצח בחתונה בטייבה: במשטרה חושדים - קרוביו של הנרצח שיבשו את הזירה

השוטרים הופתעו לראות כי כתמי הדם על הרצפה נשטפו וכי תרמילי הכדורים נעלמו. נוסף לאירוע בטייבה - ביממה האחרונה התרחשו עוד שני מקרי רצח בחברה הערבית
דניאל אלעזר
21 בספטמבר 2021
23:04

הרצח בחתונה בטייבה: במשטרה חושדים כי קרוביו של הנרצח, עלאא סרסור בן ה-25, שיבשו את זירת הרצח אמש (שני) לפני בואם של השוטרים. כך פורסם היום בחדשות הערב.

השוטרים הופתעו לראות כי כתמי הדם על הרצפה נשטפו וכי תרמילי הכדורים נעלמו. למרות זאת, הצליחה המשטרה לאתר היום את החשוד ברצח - תושב טייבה בן 22 - במבנה נטוש בעיר. על פי החשד הרקע לרצח הוא סכסוך בין עבריינים, שהחל לפני כשנה.

שלושה מקרי רצח אירעו ביממה האחרונה במגזר הערבי, מלבד הרצח אמש של עלאא סרסור בחתונה בטייבה, אתמול בערב נורה למוות פאדי ג'ריפאת, בן 24 מזרזיר. הוא פונה לבית החולים העמק בעפולה תוך פעולות החייאה בו ושם נקבע מותו. מהמשטרה נמסר כי הרקע לירי הוא סכסוך בין עבריינים. היום אותרה גופת גבר בשנות ה-30 לחייו ברכב בצפון הנגב. הגבר, יוסף חוסין א-שגילי, מהכפר וואדי אל נעם, נמצא ללא רוח חיים ועם פצעי ירי סמוך למתקן חברת החשמל מול המועצה המקומית נאות חובב.

הנרצח בטייבה עלאא סרסור (משמאל) והנרצח בזרזיר פאדי ג'ריפאת

בתוך כך, בניסיון להילחם בפשיעה במגזר הערבי, במשטרה מעוניינים להקדים את גיוסם של כאלף ומאה שוטרים. גיוסם אושר אך יש קושי תקציבי שמעכב את המהלך.

רציחתו של עלאא סרסור אתמול בטייבה, המוות ה-88 במספר מתחילת השנה של ערבי ישראלי בנסיבות של אלימות, עורר מחאת רשת חדשה שכבר מופיעה ברשימת "הנושאים החמים" בטוויטר. אחד מיוזמי המחאה, פאדי מקלדה מדליית אל כרמל, סיפר לכאן חדשות כי העובדה שבחברה הערבית היה הלילה רצח במהלך חתונה, נגעה בכל אחד ואחת מאזרחי ישראל הערבים. "כמעט כל אחד מאיתנו היה בחתונה בשבוע האחרון, וכשרואים שגם שם לא בטוח זה מאוד מדאיג. יש עליה בנרצחים לצד תחושה שימותו עוד כל כך הרבה אנשים, ולא נשאר לנו אלא להקים מחאה ברשת".