חיסון לקורונה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורם במערכת הבריאות מעריך: בישראל יחסנו ילדים מגיל 5 רק אחרי אישור ה-FDA

משרד הבריאות טרם פרסם התייחסות רשמית לנתונים המעודדים מהניסוי של פייזר • כ-8,700 מאומתים חדשים התגלו אתמול, 710 חולים במצב קשה
גילי כהן
21 בספטמבר 2021
22:43

במשרד הבריאות טרם פרסמו התייחסות רשמית לנתוני הניסוי המעודדים בחיסון לקורונה של חברת פייזר אצל ילדים בני 11-5, אך גורם במערכת הבריאות מעריך הערב (שלישי) כי בישראל ימתינו לאישור ה-FDA על מנת להתחיל בחיסון ילדים בני 5 ומעלה. כך פורסם היום בחדשות הערב.

לטענת פייזר, כמות פחותה של החיסון - שליש מזו הניתנת לבני נוער ומבוגרים - בטוחה ומעוררת תגובה חיסונית אצל ילדים. בכוונת החברה לפנות לרגולטורים כדי לקבל אישור חירום להפצת החיסונים לילדים בגילים 11-5, בזמן שיאספו נתונים נוספים מקבוצת גיל זו עבור אישור מלא בעתיד. עוד אומרים בפייזר כי תוצאות הניסוי בגילאי חצי שנה עד 5 צפויות ברבע הרביעי של השנה.

פרופ' צחי גרוסמן, יו"ר האיגוד לרפואת ילדים וחבר ועדת החיסונים, אמר היום בעקבות המחקר של פייזר כי "האיגוד לרפואת ילדים מברך על קבלת תוצאות המחקר של פייזר. הוכחת יעילות ובטיחות החיסון בקבוצת גיל זו היא קריטית להגנה על הילדים ולסיום המגפה.

"נמתין לאישור FDA שאמור להגיע תוך מספר שבועות, ואחרי דיון בצוות לטיפול במגפות ובוועדת החיסונים העליונה נתחיל לחסן. אני אופטימי ומעריך שעל ידי הסברה נכונה וממוקדת הן בקרב צוותי רפואה והן בקרב ההורים נגיע לאחוזי התחסנות גבוהים".

משרד הבריאות פרסם היום כי מתחילת חודש ספטמבר מתו 485 בני אדם ומתחילת המגפה 7,567. עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי אתמול אותרו כ-8,700 מאומתים. נעשו כ-172 אלף בדיקות, שיעור הבדיקות החיוביות הוא 5.1%. בבתי החולים מאושפזים 710 חולים במצב קשה, 187 מהם מונשמים.