מתוך תיעוד האירוע

העימות בהר חברון | מרצ נגד גנץ: "בקואליציה עם הימין"

חברי כנסת במפלגה: נדרשת אמירה ערכית של השר אך במקום זה הוא מעדיף לשתוק. ביום ראשון פורסם כי הקצין שתועד דוחף מפגין - יינזף פיקודית
זאב קם
22 בספטמבר 2021
08:58

העימות בהפגנה בהר חברון: במפלגת מרצ מותחים ביקורת חריפה על שר הביטחון, בני גנץ, בשל הימנעותו מלהתבטא בעניין העימות של קצין צה"ל עם מפגינים מארגון "לוחמים לשלום", שחסמו כביש בדרום הר חברון ביום שישי שעבר. כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

לדברי חברי כנסת מהמפלגה, נדרשה בעקבות האירוע "אמירה ערכית של שר הביטחון, אך במקום זאת, גנץ מעדיף לשתוק". חברי הכנסת במרצ הוסיפו כי "תומכים שלנו מקבלים מכות מקצין, שמקבל גיבוי משר הביטחון. גנץ מתנהג כאילו הוא בקואליציה רק עם הימין. הוא הולך לדבר עם תושבים בגוש עציון כשיש להם בעיה עם בנייה פלסטינית באזור, אבל לא יושב עם קצינים לשעבר שלקחו חלק באותה מחאה שפוזרה".

ביום ראשון פורסם כי הקצין שתועד דוחף מפגין יינזף פיקודית. על פי הפרסום, תחקיר צה"ל קבע שהקצין "עתיר זכויות, אך טעה ופעל באופן שלא היה מחוייב המציאות ואינו תואם את נורמות צה״ל". עוד נקבע בתחקיר כי הכוח הצבאי הותקף באלימות על ידי מפגינים, אשר ניסו לעורר פרובוקציה, במטרה לחבל בפעילות הכוח.