חוסאם זראייר מובא למנוחות בירכא, היום

שבתאי: "חוסאם, מבטיח שהוא ישלם על מה שעשה"

המפכ"ל ספד למתנדב המשטרה שנהרג באירוע הדריסה בנהרייה אתמול והובא היום למנוחות • מעצרו של נסים סח', הנהג החשוד ברצח הוארך בשמונה בימים • בר לב ביקר את השוטר שנפצע באירוע הדריסה: "הוא לוחם, הוא חזק והוא יחזור"
חן ביאר
22 בספטמבר 2021
11:48
עודכן ב 18:59

מתנדב המשטרה שנהרג באירוע הדריסה בנהריה חוסאם זראייר מובא היום (רביעי) למנוחות ביישוב ירכא. מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ספד לזראייר בהלוויה, ופנה לחוסאם: "הוא נמצא בידינו, אני מבטיח לך שהוא ישלם על מה שעשה".

שבתאי הוסיף: "התבקשת לסייע במשמרת החג, וכמו תמידנ ענית מיד, אתמול הגעת למלא את תפקידך, אלא שיש מי שקוראים תיגר על אוכפי החוק. מקרה זה ממחיש לנו עד כמה קשה היא עבודת השוטרים והמתנדבים ובאיזו רמת סיכון הם נמצאים". 

בית המשפט השלום בחיפה האריך הבוקר בשמונה ימים את מעצרו של נסים סח', תושב עראבה שנעצר בחשד שדרס למוות את זראייר, ופצע את השוטר אמיר אבו-ריש. 

השר לביטחון הפנים עמר בר לב הגיע לבקר את אבו-ריש בבית החולים בנהריה. בר לב מסר לאחר הפגישה בין השניים: "הוא לוחם, הוא חזק, הוא יחלים והוא יחזור, הוא מגיע ממשפחה של לוחמים ושום דבר לא יעצור אותו". בר לב הוסיף: "אסור להתכופף, צריך להילחם בפשיעה, צריך לעשות את זה בעוז ובראש זקוף".  

המשטרה, שביקשה להאריך את מעצרו ב-12 ימים, מייחסת לו חשד לרצח, לפי הסעיף החדש בחוק של המתה באדישות. כמו כן, היא מייחסת לו הפקרה לאחר פגיעה, בריחה ושיבוש הליכי משפט. נציג המשטרה אמר בדיון כי לא מיוחסת לו בשלב זה העסקת או הסעת שב"חים, למרות מעצר השב"חים אתמול באזור ירושלים. סח' היה בעבר יושב ראש מועדון הכדורגל אחווה עראבה.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי סח' הכחיש בחקירתו את המיוחס לו, וטען שלא הבחין שפגע במישהו. לדבריו, אם היה שם לב לכך, היה עוצר ומגיש עזרה. עוד דווח כי בשנים האחרונות הוא נחשד במעשה אלימות על רקע ניסיון לסחיטת כספים, אך בסופו של דבר לא הוגש נגדו כתב אישום.

דודו, סאמי זראייר, הגדיר הבוקר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב את האירוע כרצח: "הוא דרס אותו, חזר עוד פעם ודרס אותו שוב. זה וידוא הריגה. הוא הוסיף כי הוא "סומך על מערכת בתי המשפט ועל המשטרה שינהגו ביד ברזל כלפי הרוצחים".

ראש מועצת ירכא, והיב חביש, אמר בריאיון לאילאיל שחר בכאן רשת ב כי חוסאם התנדב במשטרה זו שנה שביעית ברציפות. הוא ציין כי זראייר עשה את שירותו הצבאי בגולני ואהב לשרת את המדינה. הוא הוסיף כי יהיה החלל הראשונה שייקבר בבית העלמין הצבאי שהוקם בירכא.

האזינו לריאיון עם והיב חביש בכאן רשת ב