-

החשוד בתקרית הנשק בת"א - נעצר לפני כחודשיים

תושב יפו בן 22 איים בנשק על עוברי אורח ברחוב, ונתפס על ידי אזרחים • גבר אחד נפצע קל בהשתלטות על החשוד • החשוד נעצר בעבר לאחר שאיים לרצוח את משפחתו, קרוביו טענו כי הוא מכור לסמים
איתי שיקמן ודניאל אלעזר
22 בספטמבר 2021
17:57
עודכן ב 20:56

אירוע חריג בתל אביב: המשטרה עצרה היום (רביעי) תושב יפו בן 22, שהיה חמוש בטיילת בעיר, בחשד שאיים בנשק על עוברים ושבים ברחוב. הוא נכנס עם נשק לרכב של אישה ברחוב הרברט סמואל, ולאחר שיצא ממנו, מספר אזרחים השתלטו עליו והביאו למעצרו.

האירוע התחיל קודם לכן באתר בנייה בשכונת כרם התימנים, הסמוכה לשוק הכרמל בעיר. החשוד, בעל עבר פלילי, הסתכסך עם אדם באזור, יצא משם נסער והחל להתקדם לכיוון הטיילת, עם נשק שלוף. הצעיר, שמוכר למשטרה, אף נעצר לפני כחודשיים, לאחר שאיים על אביו ואף איים לרצוח את משפחתו. בעבר, סירבו קרוביו לקחת עליו אחריות, לאחר שטענו שהוא מכור לסמים.   

הנשק שנתפס ברשות החשוד

אזרחים ששהו באזור דיווחו כי שמעו אנשים קוראים "מחבל" סמוך למקום. באירוע נפצע באורח קל אדם שסייע להשתלט על החשוד, בעוד הנהגת בת ה-30, שלרכבה נכנס החשוד, טופלה על ידי מד"א לאחר שלקתה בחרדה. נסיבות האירוע עדיין לא ברורות ונבדקות על ידי המשטרה, בעוד ההיתכנות לפיגוע נשללה נכון לרגע זה.