הפגנת נכי צה"ל מול הכנסת, 5.5.21

מארגני מחאת הנכים מקפיאים את המאבק עד דצמבר

הצעד נעשה לאחר שיחה של המארגנים עם גורמים המעורבים בנושא העלאת קצבאות הנכות, בה הובהר - הכסף ישולם במלואו לציבור הנכים כולל כלל הדרישות שהוצגו לממשלה • המחאה מוקפאת עד 28 בנובמבר: "נהיה עם יד על הדופק כדי שההחלטות יישומו"
אוריה אלקיים
22 בספטמבר 2021
19:29

מארגני מחאת הנכים הודיעו היום (רביעי) על הקפאת המאבק עד 28 בנובמבר. בהודעה מטעמם נמסר כי המהלך נעשה לאחר שיחה עם גורמים המעורבים בנושא העלאת קצבאות הנכות, בה הובהר כי הכסף ישולם במלואו לציבור הנכים - כולל כלל הדרישות שהוצגו לממשלה.

הדרישות של מארגני המחאה כללו קבלת כלל כספי הרטרו של 2021, העלאת קצבאות הנכות לגובה של 3,700 שקל והעלאת קצבת נכות לבעלי דרגת אי-כושר בשיעור של 100% - ל-5,300 שקל. אייל כהן, מוביל מרכזי של מאבק הנכים ומוביל בפועל של קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים", מסר כי הוא מאמין שרצון שני הצדדים הוא לסיים את מאבק הנכים שנמשך שנים רבות. עם זאת, הבהיר כהן כי מחאת הנכים מוקפאת אך לא הסתיימה - עד לקבלת כלל הכספים לחשבונות הנכים, לדבריו.

מדוברות המאבק נמסר: "אנו מברכים על כל צעד שמתקדם למען סיום מאבק הנכים, אך תמיד נהיה עם היד על הדופק בכדי ליישם את החוק וההסכמים - חוק והסכמים חייבים לכבד".