-
צילום: כאן חדשות

איך גורמים לבנק להתחיל לחזר אחרינו?

כמה פעמים עברתם בנק בעשור האחרון? אצל הרוב התשובה היא אפס. מהיום הציבור כבר לא לקוח שבוי של הבנקים - המדריך המלא למעבר בנק בקליק
שאול אמסטרדמסקי

בגיל 14 אימא שלי גררה אותי איתה לסניף הבנק שלה ברחוב רוטשילד בפתח תקווה. פתחה לי חשבון בנק. אין, הייתי מבסוט, הרגשתי מלך. נתנו לי כרטיסים למשינה בפסטיבל ערד. עשר שנים הייתי בחשבון הבנק הזה עד שנפל לי האסימון: למה אני עדיין שם? אני גר בכלל בירושלים, ורק אז עברתי בנק.

מאז עברתי עוד פעמיים, בכל פעם שרציתי לשפר את התנאים שלי. כמה פעמים אתם עברתם בנק בעשור האחרון? ולמה יש לי הרגשה שהתשובה היא אפס?

די, מהיום זה לא חייב להיות ככה. מהיום יש מערכת שמאפשרת לעבור בין בנקים יותר בקלות. וזה חשוב גם אם לא תעברו בסופו של דבר בנק. למה? העובדה שאנחנו נשארים עם חשבון הבנק שלנו מגיל מאוד צעיר גורמת לזה שהבנק מבין שאנחנו לקוח שבוי, אנחנו לעולם לא נעזוב.

מעבר בקליק: כך תעבוד רפורמת המעבר מבנק לבנק

ולכן הם עושים לנו דברים לא יפים שאני לא יכול להגיד בטלוויזיה. די, חלאס. אין סיבה לעשות את זה. אפשר להגיד להם "אנחנו עוברים" ולהתכוון לזה ברצינות. 

הינה מה שאתם צריכים לעשות עכשיו. כנסו לאתר הבנק שלכם, תוציאו משם מסמך שנקרא "תעודת זהות בנקאית", לכו לחלק ג' ותראו כמה אתם משלמים לבנק בעמלות. רמז: מלא כסף. ואז תרימו טלפון ותגידו: אנחנו רוצים תנאים יותר טובים!

גם בעמלות, גם בריביות, גם על מסגרת האשראי, מה שחשוב לכם. הבנקים ייתנו לכם הצעה יותר טובה. ואם לא, תגידו: אין בעיה, אני הולך. לכו לבנק אחר או לשניים, קבלו הצעות מחיר ואם אתם רוצים, פשוט תעברו. ככה, קליק באינטרנט. מהיום זה בידיים שלכם, מהיום אין יותר תירוץ להיות פראיירים.