שמואל פלג ואיה בירן בבית הדין
צילומים: אבשלום ששוני, פלאש 90

נקבע: איתן בירן ישהה בינתיים במחיצת שני הצדדים

התביעה להשבת איתן בן ה-6 | אחרי שדודתו איה בירן הגישה תביעה להשבת קטין חטוף, בית הדין לענייני משפחה דן בוויכוח המשמרות על ניצול אסון הרכבל. עד הדיון הבא יהיו הסדרי ראייה הדדיים
ורד פלמן
23 בספטמבר 2021
09:12
עודכן ב 11:22

בבית הדין לענייני משפחה בתל אביב, שדן היום (חמישי) בטענה לחטיפת הילד איתן בירן על ידי סבו, הסכימו שני הצדדים על הסדרי ראייה הדדיים עד לדיון הבא. בירן, שהוריו, אחיו, וסבה וסבתה של אימו נהרגו באסון הרכבל באיטליה, ניתן על ידי בית המשפט במדינה למשמורתה של דודתו איה בירן, אולם סבו מצד אימו הביא אותו לישראל לאחרונה. איה בירן, שהגישה את התביעה, אמרה עם הגעתה לבית הדין כי היא מתגעגעת לאחיינה ומקווה להשיב אותו הביתה. ב-8 באוקטובר יחלו שלושה ימי דיונים רצופים בתביעה.

הדיון התקיים בדלתיים סגורות, ועיקרו הוקדש לעדותה של הדודה, אחותו של אביו המנוח של הילד. בירן מתגוררת באיטליה, והיא האפוטרופוסית של הילד בן ה-6, לפי הרשויות במדינה. לדיון הגיעו גם סבו וסבתא של הילד מצד אימו. "יהיו הסדרי ראייה, הוא יהיה גם אצל הדודה וגם אצל הסבא", הודיע עורך הדין דוד רוזן, המייצג את משפחת פלג, בשם שני הצדדים. משפחת פלג מסרה כי "טובתו של הילד היא החשובה - בריאות, ביטחונו, שלומו והשקט הנפשי שלו".

השבוע הגיש נציג מטעמה של איה בירן תביעה לבית הדין לענייני משפחה בתל אביב להשבת קטין חטוף על פי אמנת האג. יחד עם התביעה, הוגשה גם בקשה להעביר את איתן לחזקתה כשתגיע לארץ.