ג'ונסון והצפרדע
צילומים: אי-פי

ג'ונסון נגד קרמיט: דווקא קל להיות ירוק

ראש ממשלת בריטניה קרא בעצרת האו"ם למנהיגי המדינות להגביר את המאמצים במאבק במשבר האקלים ולהקשיב למדענים, והשתמש בשירו של הצפרדע כדי להעיר את הפסגה המנומנמת
עמיחי שטיין ומאיה ראכלין
23 בספטמבר 2021
12:04
עודכן ב 13:17

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, במתקפה על קרמיט הצפרדע: בזמן נאומו אתמול (רביעי) בעצרת הכללית של האו"ם הצהיר ג'ונסון שבניגוד לשירו של קרמיט "זה לא כזה פשוט להיות ירוק" – זה דווקא קל. ראש ממשלת בריטניה המשיך ועקץ: "הוא גם היה גס רוח כלפי מיס פיגי". ג'ונסון קרא למנהיגי המדינות השונות להגביר את המאמצים במאבק במשבר האקלים ואמר שמשבר הקורונה הוכיח שמוטב היה להקשיב למדענים.

דבריו של ג'ונסון הצליחו להרגיז מעריצים רבים, שלא בדיוק הבינו למה נדבקה דמותו של קרמיט לעניין. למעשה, מתברר שהצפרדע היה אביר איכות סביבה עוד לפני שמנהיגי העולם התפנו לעסוק בנושא. חיפוש בארכיוני רשות השידור חושף תיעוד מיוחד של הצפרדע בדיון על הנושא החשוב באוניברסיטת אוקספורד כבר ב-1994. כשג'ונסון עוד עבד כעורך משנה בעיתון הדיילי טלגרף, קידם קרמיט את האג'נדה הירוקה שלו, באותה אוניברסיטה שבה למד ראש ממשלת בריטניה.

בכלי התקשורת מתארים את הנאום של ראש ממשלת בריטניה בתור "המופע של בוריס". בשידורי רשת "ITV" הבריטית ציינו: "בשלב מסוים הוא אמר שיקרא לעצמו האל היווני בוראס שקשור לאקלים".  

כבר ראינו את מנהיגי העולם מנסים לתפוס את תשומת הלב של הצופים המנומנמים בפסגת האו"ם בעבר. 2021 הפכה לשנה שבה גם החבובות הפכו לאחד מהשפנים שמנהיגי העולם שולפים מהכובע. אולי זה יהיה קרמיט, שיעזור לגייס את מנהיגי העולם לטיפול אמיתי במשבר האקלים.