המשטרה: דורס הילד בכיפור נהג תחת השפעת קנאביס

מעצרו של ערן אזולאי החשוד בדריסת ברק חורי בן ה-12 הוארך ביממה • השופט ביקש מהמשטרה להגיש הצהרת תובע בהקדם האפשרי
דניאל אלעזר
23 בספטמבר 2021
16:10

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (חמישי) ביממה נוספת, את מעצרו של ערן אזולאי שחשוד שדרס למוות ביום כיפור את ברק חורי בן ה-12. בדיון חשף נציג המשטרה כי נוסף לאלכוהול נמצאו בבדיקת השתן שנערכה לאזולאי גם שרידים של קנאביס שאזולאי צרך על פי החשד לפני שעלה על רכבו.

עורכת דינו של אזולאי, יפית מלמה, אמרה בדיון שהחשוד משתף פעולה בחקירתו וביקשה לשחררו למעצר בית. השופט עדי הדר ביקש מהמשטרה להגיש הצהרת תובע נגד החשוד בהקדם האפשרי.

זוהי הארכת המעצר השלישית של אזולאי החשוד בהמתה בקלות דעת, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים ועבירות נוספות. אזולאי הורשע פעמיים בעבר בעבירות של נהיגה בשכרות, אחת מהן כשהיה מעורב בתאונת דרכים, ויש לו עוד עשרות עבירות תנועה. בבדיקת הינשוף שנערכה לו לאחר הדריסה נמצאה בדמו רמת אלכוהול הגבוהה פי שניים מהמותר. 

ביום ראשון פורסם לראשונה בחדשות הערב שאזולאי סירב לקבל טיפול לבעיית ההתמכרות שלו לאלכוהול. במסמך ששלחה קצינת המבחן שלו בשנת 2017, היא קבעה שלא ניתן לשלול הישנות מקרים של נהיגה בשכרות בעתיד, מכיוון שאזולאי מסרב לקבל טיפול. 

אזולאי השתתף בסדרה של 16 מפגשים שמטרתם מניעת נהיגה תחת השפעת אלכוהול. במסמך של קצינת המבחן שנשלח לבית המשפט נכתב: "הגעתו (למפגשים) אופיינה בחוסר יציבות ובדיקת גבולות... התרשמנו מצריכת אלכוהול לא מבוקרת וסוגיה זו דוברה עמו לאורך הסדנה, וכן הוצע לו לקחת חלק בטיפול ייעודי לבעיה... ערן שלל המשך טיפול בנושא זה, על כן אנו סבורים כי לא ניתן לשלול הישנות עבירות דומות".