המטה הארצי של המשטרה, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במשטרה העבירו מסר לממשלה: מסכימים למעורבות שב"כ במאבק בפשיעה הערבית

בעוד שתוכנית לשילוב שב"כ במאבק קורמת עור וגידים, מבהיר בכיר במשטרה: זה שיתוף פעולה מבורך, אבל אסור שיבוא על חשבון השקעה במשטרה
סולימאן מסוודה
23 בספטמבר 2021
21:39

התייחסות ראשונה של המשטרה לשילוב השב"כ במאבק הפשיעה בחברה הערבית: במשטרה העבירו מסר לדרג המדיני שהם מסכימים לשילוב השב"כ. כך פורסם בחדשות הערב (חמישי) בכאן 11. תוכנית שילוב השב"כ במאבק בפשיעה בחברה הערבית קורמת עוד וגידים, והיא נמצאת כעת בשלבי הניסוחים המשפטיים. לכאן חדשות נודע שיש קונצנזוס בממשלה לאשר את התוכנית.

גורם בכיר במשטרה אמר לכאן חדשות: "שיתוף פעולה בין המשטרה והשב"כ בנושא האלימות בחברה הערבית הוא שיתוף פעולה מבורך, אך אסור לתלות בו את כל הפיתרון. שילוב השב"כ לא ישפיע באופן דרמטי על כמות ההרוגים אבל יסייע בפיענוח הרציחות. עם זאת, אסור שהכנסת השב"כ למערכה תבוא כל חשבון השקעה במשטרה".

בימים האחרונים הרשתות החברתיות הוצפו בהאשטאג "חיי ערבים חשובים", אותו יזמו כמה פעילים ברשת הטוויטר, ונועד להעלות את המודעות לאזלת היד של המשטרה בטיפול באלימות בחברה הערבית. פאדי מקלדה, אחד מיוזמי המחאה, סיפר לכאן חדשות שהרצח בחתונה בטייבה היה זרז למחאה. 

"כמעט כל אחד מאיתנו היה בחתונה בשבוע האחרון, וכשרואים שגם שם לא בטוח זה מאוד מדאיג. יש עליה בנרצחים לצד תחושה שימותו עוד כל כך הרבה אנשים, ולא נשאר לנו אלא להקים מחאה ברשת", סיפר מקלדה.