רצח בחיפה: גבר כבן 30 נורה למוות ברחוב אלנבי

חוסאם עותמאן, תושב העיר, נורה ברכבו והובהל לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם, שם נקבע מותו. המשטרה פתחה בחקירת האירוע. מדובר בנרצח ה-91 בקרב החברה הערבית מתחילת השנה. נבדק חשד לאירוע ירי שהתרחש באותו מקום ערב קודם
חן ביאר ואורלי אלקלעי
23 בספטמבר 2021
22:57
עודכן ב 09:17

חוסאם עותמאן, תושב חיפה כבן 30, נורה הלילה (חמישי) למוות בדרך אלנבי בעיר. צוות מד"א פינה אותו למרכז הרפואי רמב"ם, שם נקבע מותו. המשטרה פתחה בחקירה, ואוספת ראיות בזירה. מתיעוד האירוע נראה רכב עוצר ליד רכבו של הקורבן, אחד הנוסעים פותח את הדלת האחורית ויורה בעותמאן. 

מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע פלילי. סמוך לזירת האירוע נמצא רכב עולה באש. המשטרה בדקה אם הוא שימש את המתנקשים. על פי נתוני המעקב של יוזמות אברהם מדובר בנרצח ה-91 בקרב החברה הערבית מתחילת השנה.

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה צייץ הלילה בטוויטר: "חוסאם עותמאן מהעיר שלי חיפה נרצח הלילה. האחרון ברצף של מוות ואובדן נוראים. אנחנו ממשיכים לאבד את בנינו ובממשלה ממשיכים כרגיל. אין מילים". הוא חתם את הציוץ בהשטאג "חיי ערבים חשובים".

מדובר באירוע ירי שני שמתרחש באותו אזור זה ערב שני ברציפות. אמש נורה בדרך אלנבי גבר בן 36. הוא נפצע בינוני ופונה לבית החולים רמב"ם. המשטרה בודקת חשד לקשר בין שני האירועים.

בתוך כך, מוקדם יותר הלילה נדקר אדם בביתו שבטייבה. הוא פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה במצב קשה. החשוד בדקירה, בן משפחתו, נמלט ואותר לאחר כמה שעות ובידיו כלי התקיפה. 

המשטרה: מסכימים למעורבות שב"כ בחברה הערבית

התייחסות ראשונה של המשטרה לשילוב השב"כ במאבק הפשיעה בחברה הערבית: במשטרה העבירו מסר לדרג המדיני שהם מסכימים לשילוב השב"כ. כך פורסם בחדשות הערב (חמישי) בכאן 11. תוכנית שילוב השב"כ במאבק בפשיעה בחברה הערבית קורמת עוד וגידים, והיא נמצאת כעת בשלבי הניסוחים המשפטיים. לכאן חדשות נודע שיש קונצנזוס בממשלה לאשר את התוכנית.

גורם בכיר במשטרה אמר לכאן חדשות: "שיתוף פעולה בין המשטרה והשב"כ בנושא האלימות בחברה הערבית הוא שיתוף פעולה מבורך, אך אסור לתלות בו את כל הפיתרון. שילוב השב"כ לא ישפיע באופן דרמטי על כמות ההרוגים אבל יסייע בפיענוח הרציחות. עם זאת, אסור שהכנסת השב"כ למערכה תבוא כל חשבון השקעה במשטרה".